Komerční prezentace Aktual.: 21.09.2024 16:56

Vichy (Francie) – Petra Kuříková skončila čtvrtá na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu ve francouzském Vichy. Od medaile ji dělilo 35 sekund. Titul získala osmatřicetiletá Britka Vicky Hollandová, světová šampionka z roku 2018. Kuříková vylepšila šesté místo z loňského roku, které bylo jejím dosavadním maximem na mistrovství Evropy.

Dvaatřicetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou se postarala o nejlepší český výsledek v závodě žen od roku 2017, kdy Vendula Frintová obsadila třetím rokem po sobě čtvrté místo. Právě Frintová je díky bronzu z roku 2013 poslední českou medailistkou z kontinentálního šampionátu.

Kuříková potvrdila výbornou formu z posledních týdnů. Po 29. místě na olympijských hrách v Paříži vyhrála v Hradci Králové premiérový závod série Ironman na českém území a před dvěma týdny byla druhá na Světovém poháru v Karlových Varech.

Čtvrté místo dnes vybojovala díky povedenému závěru běhu, kdy předstihla Belgičanku Claire Michelovou a Němku Selinu Klamtovou. V cíli byly před Kuříkovou jen Hollandová, francouzská olympijská medailistka ve smíšené štafetě z Tokia Léonie Périaultová a Italka Alice Bettoová.

„Za čtvrté místo jsem strašně moc ráda,“ uvedla Kuříková ve videu na facebookovém profilu Českého triatlonu. „Plavání se mi povedlo průměrně. Na kole jsem jezdila v druhém balíku, byla to poměrně početná skupina. V závěru jsme stahovaly vedoucí skupinu. Mně se povedlo dvě soupeřky seběhnout,“ řekla česká reprezentantka.