Aktualizace: 18.02.2024 18:44

Třinec (Frýdecko-Místecko) – Třinečtí hokejisté porazili ve 46. kole extraligy Litvínov 5:2, vyhráli doma podeváté v řadě a zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Obhájce titulu prohrával po první třetině, ale skóre otočil mezi 23. až 44. minutou i díky třemi využitým přesilovým hrám na 5:1. Na obratu se podílel dvěma góly Andrej Nestrašil. Obě branky Vervy vstřelil obránce Kristaps Zile.

Litvínov otevřel skóre už po 71 sekundách hry, když se po vyhraném vhazování prosadil od modré čáry Zile. Hosty gól povzbudil a byl v průběhu první třetiny aktivnější i díky třem přesilovým hrám. V dalších šancích ale neměli přesně seřízenou mušku anebo je vychytal Kacetl. Na opačné straně zahrozil nejvíc Dravecký, který po nezištné přihrávce Hrehorčáka minul odkrytou branku.

V prostřední části zahodil dvě šance v přesilových hrách hostující Hlava. V první situaci si za stavu 1:0 sice položil šikovně Kacetla na led, ale nepřehodil beton. Ve druhém případě mohl po vyrovnání domácích vrátit Litvínovu vedení, ale místo zakončení do poloprázdné branky ještě akci překombinoval.

Třinec tak udělil soupeři lekci z produktivity. Svou první početní výhodu v zápase využil ranou Nestrašila z mezikruží. Za tři minuty otočil skóre Čacho, který tečoval Hrehorčákovu střelu. Oceláři potrestali i druhý prohřešek soupeře v zápase, když Zajíčka překonal po rychlé souhře Nestrašil z pravé strany.

Na začátku třetí třetiny byl domácí Hudáček faulován v gólové šanci a faul potrestal v následné přesilové hře důrazný Daňo. Situaci ještě prověřili rozhodčí u videa kvůli bránění brankáři ve hře, ale gól platil. Dočkal se i Hudáček, který vymetl ve 44. minutě v přečíslení dva na jednoho vzdálenější roh branky. Prohru Litvínova už jen zkorigoval Zile další střelou od modré čáry.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Moták (Třinec): „První třetinu jsme měli opravdu špatnou. Brzký gól nás trošičku zabrzdil a měli jsme v ní tři vyloučení, to si nemůžeme dovolit. Hosté mají přesilovky poměrně slušné, to jsme velice hazardovali s dobrým výsledkem. Ve druhé třetině jsme zvedli hru, pomohli jsme si přesilovými hrami a šli jsme do vedení. Celkově jsme si vítězství ve třetí třetině pohlídali a víceméně zasloužili. Ne všechno ale bylo zalité sluncem. Podržel nás i Káca (brankář Kacetl) a pracovali jsme všichni, to je dobrá zpráva.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Měli jsme dobrý nástup do utkání. Nemyslím jen vstřelenou branku, ale v průběhu celé první třetiny jsme hráli velmi dobrý hokej. Bohužel efektivita byla na straně domácích. Nechci dělat generála po bitvě, ale podle mého názoru jsme potřebovali dát gól na 2:0 nebo 3:0. Utkání by se pak vyvíjelo jinak. Domácí byli jednoznačně lepší v produktivitě.“

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Nestrašil (M. Růžička, D. Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (D. Voženílek, Nestrašil), 44. L. Hudáček (Kurovský) – 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Lederer, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 5031.

Sestavy:

Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, J. Jeřábek, Polášek – M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek – Kurovský, L. Hudáček, Daňo – Sikora, P. Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Litvínov: Zajíček – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.