Komerční prezentace Aktualizace: 17.03.2024 18:31

Třinec (Frýdecko-Místecko) – Třinečtí hokejisté vykročili v úvodním čtvrtfinále za obhajobou titulu výhrou 2:0 nad Českými Budějovicemi. První gól zápasu vstřelil ve 44. minutě obránce Richard Nedomlel, který skóroval poprvé v sezoně. Pojistku přidal Andrej Nestrašil při risku hostů bez gólmana. Čisté konto vychytal Marek Mazanec, jenž dostal přednost před Ondřejem Kacetlem, jedním ze strůjců posledních tří titulů Ocelářů. Série pokračuje v pondělí od 17 hodin opět v Třinci.

Více práce měl v úvodní třetině Hrachovina. Vytáhl se zejména při úniku Voženílka, nejlepšího hráče loňského play off. Domácí útočník se snažil rozhýbat brankáře, který ale zneškodnil šanci lapačkou. Hosté v závěru třetiny ustáli i několik závarů.

V prostřední části přibylo na obou stranách gólových příležitostí, ale brankáři kralovali. Hrachovina zastavil Romanův únik, utěsnil betony před osamoceným Helewkou a v přečíslení na něj nevyzrál Nestrašil. Při pohledné kombinaci Ocelářů měl gólman hostů i štěstí, že Čacho nedosáhl na puk před prázdnou brankou. Mazanec vychytal zblízka Ordoše i Harrise a v přečíslení jej nepřekonal ani Kubík.

Skóre se změnilo až ve 44. minutě, kdy se trefil zpoza pravého kruhu Nedomlel k bližší tyči. Hrachovinovi clonil ve výhledu Voženílek. Domácí mohli vzápětí zvýšit. Volný Smith z mezikruží minul branku a Cienciala neuspěl s bekhendovým blafákem.

České Budějovice se tlačily dopředu, ale narážely na dobře bránícího soupeře. Ke hře bez gólmana se odhodlaly minutu před koncem a vytvořily si obrovský závar, kdy se všichni hráči na ledě shlukli do brankoviště a na jeho hranici. Puk za brankovou čáru nepřešel, ale nebylo jasné, zda kotouč nezalehl některý z bránících hráčů. Situaci ještě prověřovali rozhodčí u videa po konci akce, kterou byl na druhé straně Nestrašilův gól do prázdné branky. Gól domácích platil.

Zápas nenabídl ani jednu přesilovou hru. V této herní disciplíně rozhodly České Budějovice o postupu do čtvrtfinále přes Karlovy Vary. Vylučovalo se jen v závěru druhé třetiny, po vzájemné potyčce usedli na trestnou lavici Daňo s Vráblíkem.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Moták (Třinec): „I v předchozích dvou dnech byly obě série velmi vyrovnané, hrála se prodloužení. I náš zápas byl vyrovnaný a myslím si, že jsme měli o trošku více vyložených šancí. Jsem rád, že jsme podali výborný kolektivní výkon podpořený všemi hráči, a to je důležitá zpráva. Takhle bychom chtěli pokračovat.“

Ladislav Čihák (České Budějovice): „Typický první zápas play off. Soupeř byl aktivnější, lepší. Nás podržel Dominik Hrachovina. Dlouho to bylo 0:0, hrálo se bez přesilovek. Pokyny byly z mé strany a myslím si, že i z kolegovy, jednoznačné. Nikdo nechce udělat faul, to je z naší strany pozitivní. Bohužel jsme to nezvládli. Zítra je nový den.“

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 1. zápas:

HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Nedomlel (M. Růžička), 60. A. Nestrašil (D. Voženílek). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Blažek, Lederer. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Sestavy:

Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek – M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, P. Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

České Budějovice: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel – M. Beránek, Harris, Ordoš – Gulaš, Kondelík, F. Přikryl – Kubík, Pech, D. Simon – Vopelka, Koláček, M. Toman. Trenér: Čihák.