Komerční prezentace Aktual.: 29.09.2024 20:37

Třinec – Hokejisté Třince porazili v 6. kole extraligy doma Hradec Králové 4:1. Přestože úřadující mistr bodoval popáté za sebou, oslavil teprve druhou výhru v nové sezoně. Tým Mountfieldu naproti tomu utrpěl pátou porážku ze šesti startů. Rozhodující trefu si připsal obránce Marian Adámek. Domácí zvládli utkání především díky výborné třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. K vítězství si také pomohli dvěma trefami v přesilovkách.

Už na začátku druhé minuty si hokejisté Mountfieldu vytvořili po úvodním tlaku výhodu přesilové hry. Domácí ale první komplikaci v utkání relativně v pohodě ustáli. Trochu záživnější momenty nastaly až v polovině prvního dějství.

Individuálně se uvolnil mezi kruhy Kurovský, jenž následně prověřil Novotného jedovatou střelou. O chvíli později zase pálil na druhé straně ze slotu Perret, ale zamířil jen do tyče. Jinak nám toho úvodní třetina moc zajímavého nenabídla.

Oceláři si ze závěru prvního dějství přenesli takřka celou přesilovou hru. Ani oni se však v této disciplíně neprosadili. Novotný nemusel vytáhnout ani jeden těžký zákrok. Utkání nadále pokračovalo bez větších vášní. Změnit to mohl samostatný únik Daňa, ale ten možná i díky tlaku dojíždějícího hradeckého obránce nezakončil podle svých představ. O chvíli později hrál přesilovku Hradec, avšak ani on bezbrankový stav nezlomil.

V polovině utkání jsme se však dočkali první branky. Oceláři rozehráli přesilovou hru, na jejímž konci stál před takřka celou odkrytou brankou Kurovský a otevřel skóre. Domácím na chvíli dodala vstřelená branka sebevědomí, ale další branku přidat nedokázali.

Už se zdálo, že jednobrankový stav vydrží až do přestávky. Jenomže Jakub Pour vystihl laxní přihrávku třineckého Mrtky, ujel sám na branku a střelou nad rameno Mazance ve 40. minutě vyrovnal.

Už po 24 vteřinách hry ve třetí části hrál Mountfield v pořadí už pátou přesilovou hru, která zůstala opět bez využití. Domácí naopak krátce na to udeřili. Adámek si vybruslil v útočném pásmu z rohu s kotoučem na holi. Nejdříve mu kotouč utekl, ale nakonec se přece jen dostal ke střele a poslal domácí podruhé do vedení.

V 54. minutě Hradečtí zahráli u střídačky během výměny hráčů kotouč, čímž zapojili do hry šestého hráče, tudíž následovaly dvě minuty pro hosty. Nabídnutou možnost Oceláři využili. Nestrašil nastřelil puk do ohně v brankovišti, kde se nejlépe zorientoval francouzský útočník Addamo.

Hosté už v tu chvíli věděli, že musí vyložit na led Werk Arény všechny karty, tak to zkusili poněkud nestandardně už čtyři minuty před koncem bez brankáře. Ještě než si ale dokázal Mountfield vytvořit nějaký tlak, už vezl kotouč do opuštěné klece Daňo.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Moták (Třinec): „Já jsem rád, že jsme před domácími fanoušky, ale hlavně po těch třech remízách, po kterých jsme nakonec prohráli, urvali tři body. Pro nás jsou velmi důležité. Důležitá zpráva je také to, že po tom úderu na solar, který jsme inkasovali na konci druhé třetiny, jsem se z toho dokázali dostat a kvalitním výkonem ve třetí třetině jsme to vyrovnané utkání dokázali zlomit. Musím v šatně klukům poděkovat a pogratulovat.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Byl to vyrovnaný zápas. Myslím si, že jsme ho neodehráli vůbec špatně, ale o výsledku rozhodly speciální formace a díky tomu bere Třinec zaslouženě tři body.“

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 31. Kurovský (Kundrátek, Daňo), 45. Adámek, 56. Addamo (Nestrašil, Marinčin), 57. Daňo (Nestrašil, Vrána) – 40. Pour. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 4479.

Sestavy:

Třinec: Mazanec – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Jank, Adámek, Mrtka – Daňo, Nestrašil, Hudáček – Cienciala, Vrána, Kurovský – Teplý, Roman, Addamo – Dravecký, Čacho, Hrehorčák – Sikora. Trenér: Moták.

Hradec Králové: F. Novotný – Freibergs, Blain, Kalina, McCormack, Pavelka, Pláněk, Mudrák – Perret, Tamáši, Batna – Pavlík, Miškář, Jergl – Dmowski, Esthephan, Šťastný – A. Novotný, Štohanzl, Pour – Chalupa. Trenér: T. Martinec.