Komerční prezentace Aktualizace: 7.07.2024 18:15

Londýn – Úřadující šampion Španěl Carlos Alcaraz postoupil na tenisovém Wimbledonu do čtvrtfinále. Francouze Uga Humberta porazil dnes pod zataženou střechou na londýnského centrkurtu za tři hodiny 6:3, 6:4, 1:6, 7:5. Mezi osm nejlepších hráček prošla také Italka Jasmine Paoliniová, jejíž soupeřka Američanka Madison Keysová vzdala za stavu 6:3, 6:7, 5:5 kvůli zranění.

Jednadvacetiletý Alcaraz se dostal do devátého grandslamového čtvrtfinále v kariéře a mimo loňské Australian Open, kde chyběl kvůli zranění, posedmé za sebou. Stejně jako ve 3. kole proti Američanovi Francesi Tiafoeovi přestál řadu nepříjemných momentů, tentokrát se ale vyvrcholení v pátém setu vyhnul. Ve čtvrté sadě nevyužil vedení 3:1 a v osmém gamu čelil při podání stavu 0:40, přesto vývoj otočil a po brejku v 11. hře dotáhl duel k postupu.

Turnajová sedmička Paoliniová vyhrála první set díky dvěma brzkým brejkům, Ve druhé sadě smazala ztrátu 1:5 a vynutila si zkrácenou hru, v ní ale prohrála 6:8. V rozhodujícím třetím setu vedla Keysová už 5:2. Poranila si ale tříslo a ani po zdravotní pauze nezvládla s obvázanou levou nohou duel ukončit. Finalistka letošního Roland Garros Paoliniová srovnala na 5:5, načež Keysová v slzách zápas vzdala.

„Je mi to moc líto. Takhle končit zápas je špatné. Odehrály jsme dobré utkání, bylo to hodně nahoru dolů. Z postupu jsem šťastná, ale také je tam i smutek. Není hezké takhle vyhrát,“ uvedla na kurtu Paoliniová, která se do čtvrtfinále Wimbledonu dostala jako pátá Italka v tzv. „open éře“.