Komerční prezentace Aktual.: 2.09.2024 13:19

Praha – ČTK bude dnes od 18:00 živě vysílat briefink po návratu atletické výpravy s medailisty z mistrovství světa juniorů v Limě. Česká výprava získala v peruánské metropoli šest medailí, byla tak suverénně nejúspěšnější v historii juniorských šampionátů.

České medaile v Limě získali zlatá čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel a vítězný desetibojař Tomas Järvinen, na stříbro dosáhli překážkář Michal Rada a koulařka Martina Mazurová, bronz přidali sedmibojařka Adéla Tkáčová a tyčkař Jan Krček.

Šesti medailemi letošní výprava výrazně překonala dosud nejúspěšnější MSJ v Eugene, odkud si v roce 2014 čeští atleti odvezli dvě zlata a jedno stříbro. V medailovém pořadí obsadilo Česko osmé místo a bylo nejúspěšnější evropskou zemí. Kralovali Američané s osmi zlatými a celkově 16 cennými kovy.