Komerční prezentace Aktual.: 24.09.2024 21:23

Ostrava – Hokejisté Vítkovic dokázali bodovat i ve čtvrtém utkání sezony, když na domácím ledě porazili Třinec 2:1 v prodloužení. Oba góly zaznamenali z přesilovek, ten rozhodující vstřelil v 62. minutě Anthony Nellis. Vítkovičtí ve slezském derby dokázali ukončit sérii domácích nezdarů s Oceláři a obhájce titulu porazili na ostravském ledě po šesti prohrách za sebou.

I když se čekání na vedoucí gól protáhlo na dlouhých 40 minut, první derby v sezoně nabídlo zajímavý zápas, ve kterém nechyběly šance. Domácí mohli jít rychle do vedení. Mazanec vyrazil střelu od modré čáy jen před sebe, na Bambulu zívala poloodkrytá brána, ale puk skončil na zadním plexiskle.

Třinec se první velké příležitosti dočkal až v poslední minutě první části. Hrehorčák uháněl sám na Klimeše, ale když se chystal zakončit, obětavým skokem mu zezadu vypíchl puk Košťálek.

I ve druhé třetině měl hokej spád a tempo, jen gól se ne a ne urodit. Stoprocentní šanci měl ve 30. minutě po vítkovické chybě na vlastní modré čáře Kurovský, který byl úplně sám před gólmanem, ale Klimeš bravurně zlikvidoval jeho bekhendový blafák i následnou Ciencialovu dorážku. Snad ještě větší možnost na skórování měl v 38. minutě Roberts Bukarts, z dorážky už mu stačilo jen zasunout puk z brankoviště do prázdné brány, ale kotouč skončil vedle.

Nakonec Mazancovou kouzlo v přesilovce odčaroval Abdul, který v čase 39:05 rychlým zápěstím z osy hřiště zavěsil pod horní tyčku.

Vítězný gól to nebyl. Hosté v třetím dějství přežili Kalusův nebezpečný únik v oslabení a v 52. minutě vyšachovali obranu a Čacho u tyčky uklidil za Klimešova záda Hrehorčákovu přihrávku.

Vítkovice definitivně zápas získaly v prodloužení. Nic neřešící Hudáčkův faul v útočném pásmu vyústil v přesilovku čtyři na tři, kterou proměnil Nellis.

Hlasy trenérů po utkání:

Vlastimil Wojnar (Vítkovice): „Bojovné utkání, oba týmy se vydaly. Hráli jsme zarputile, na hranici obětavosti a tím jsme vyhráli zápas. Byla tam spousta zblokovaných střel, podpořeno výkonem Klimsona v bráně. Pro nás tyto dva body mají obrovskou cenu. Jsme za ně rádi a budeme se snažit takhle dál pokračovat.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Viděli jsme bojovné a kvalitní utkání. Je vidět, že je začátek sezony a obě mužstva mají dostatek sil, takže to bylo bruslivé na obou stranách. Diváci si mohli přijít na své, i když padly v základní hrací době jen dva góly. Vyrovnání jsme si zasloužili. Dovedli jsme zápas k remíze, ale bohužel jsme v prodloužení neodehráli dobře oslabení. Vítkovice berou dva body, ale chválím i své mužstvo za bojovný výkon.“

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Abdul (M. Kalus), 62. Nellis (Rihards Bukarts) – 52. Čacho (Hrehorčák, Dravecký). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Blažek, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 6528.

Sestavy:

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, P. Marcel, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, M. Kalus. Trenér: Bruk.

Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Jank, Mrtka – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, A. Nestrašil – Addamo, Miloš Roman, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.