Komerční prezentace Aktual.: 29.09.2024 19:19

Karlovy Vary – Hokejisté Vítkovic zvítězili v šestém kole extraligy v Karlových Varech 4:2 a popáté v sezoně vyhráli. Dva jejich góly dal kanadský útočník Anthony Nellis, který už má v ročníku na kontě pět branek. Západočeši podruhé za sebou nebodovali.

Po opatrném úvodu se vedení ujali v 6. minutě hosté. Po obléhání karlovarské branky se dostal k puku volný Demel a zápěstím prostřelil Frodla. Velkou šanci na zvýšení náskoku pak měl Kovář, ale Frodl jeho střelu zneškodnil. Západočeši před koncem úvodního dějství přidali na aktivitě a 30 vteřin před sirénou vyrovnali Procházkovou střelou z pravého kruhu.

O poznání svižnější druhá třetina se začala překlápět ve prospěch Ostravanů minutu poté, co Černoch po Plutnarově přihrávce nevyužil přečíslení dvou na jednoho. V 28. minutě chyboval u mantinelu Jaks a po výpadu Yetmana zasunul puk za brankovou čáru Nellis.

Herní jistota se poté vrátila na hokejky Vítkovic. Mezi 32. až 34. minutou nestihli hráči Energie včas vystřídat a hosté po dlouhém obléhání Frodlovy branky šli díky Abdulově dorážce do dvoubrankového vedení. Změnit to mohl v 39. minutě Gríger, ale netrefil odkrytou část Klimešovy branky.

Hned na úvod závěrečné dvacetiminutovky skončil puk za Klimešovými zády, ale jen díky tomu, že ho za brankovou čáru poslal Černoch rukou. Karlovy Vary soupeře přestřílely, vytvořily si tlak, ale výsledkem bylo jen Černochovo snížení po ideální křížné nahrávce mladíka Čihaře.

Více už domácí nestihli. Jiskra trefil jen tyč a k vyrovnání jim nepomohla ani 91 vteřin trvající hra bez brankáře. Naopak Nellis zpečetil výhru Vítkovic trefou do prázdné branky.

Hlasy trenérů po utkání:

Pavel Patera (Karlovy Vary): „Myslím, že prvních deset minut jsme tahali za kratší konec, Vítkovice tam měly plno šancí a daly z toho i gól. Druhých deset minut v první třetině se hra vyrovnala, měli jsme možná i více ze hry a zaslouženě jsme vyrovnali. Ve druhé třetině jsme měli bohužel plno ztrát ve středním pásmu a místo toho, aby se těžiště hry přeneslo do útočného pásma, když jsme na puku, tak těmi ztrátami se dostaneme pod tlak a toho Vítkovice využily a zaslouženě vedly 3:1. Ve třetí třetině jsme to tahali, tlačili, byla tam bojovnost a jeden gól jsme dali. Bohužel další už ne, power play už byla vabank a Vítkovice zaslouženě vyhrály.“

David Bruk (Vítkovice): „My jsme samozřejmě spokojení, jak utkání dopadlo, že bereme tři body. Teď je začátek soutěže, každý bod je dobrý, aby se týmy uklidnily a chytly nějaké sebevědomí. Chleba se ale začne lámat někdy v listopadu, prosinci. Musím ale říci, že ten zápas byl neskutečně vyrovnaný, myslím, že body mohly brát oba týmy. K nám ne že by se přiklonilo štěstí, ale body tým samozřejmě vydřel a brankář Klimeš byl dnes neuvěřitelný.“

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. O. Procházka (Plutnar, Reunanen), 51. Černoch (Plutnar, Čihař) – 6. Demel (Abdul, Yetman), 28. Nellis (Yetman, Abdul), 34. Abdul (Nellis, Yetman), 60. Nellis. Rozhodčí: Sýkora, Květoň – Gerát, Lhotský. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 3650.

Sestavy:

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, Šalda, Plutnar, Mamčics – Koffer, J. Šír, T. Redlich – O. Beránek, Černoch, Salsten – O. Procházka, Gríger, Jiskra – Kupčo, Kofroň, Čihař. Trenér: Patera.

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, P. Marcel, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš – Nellis, Yetman, Abdul – Bernovský, Claireaux, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Hašek, M. Přibyl. Trenér: Bruk.