Komerční prezentace Aktual.: 25.10.2024 20:56

Ostrava – Hokejisté Vítkovic porazili ve 14. kole extraligy Plzeň 4:2, když o jejich vítězství rozhodl až tři a půl minuty před koncem Patrik Zdráhal. Hosté sice ve třetí části dokázali zlikvidovat dvoubrankové manko, ale na body to nestačilo a venku prohráli pošesté v řadě. Vítkovičtí si naopak po třech porážkách připsali tři body.

Plzeň cestou vlakem do Ostravy nabrala zpoždění a zápas tak začal s půlhodinovým zpožděním. Další komplikace pro Západočechy se dostavila už na ledě rychle po začátku. Po 68 sekundách putoval na trestnou lavici Matýs a těsně před koncem první přesilovku Vítkovic zužitkoval Kalus, který zblízka doklepl za Malíka vyraženou střelu spoluhráče Barinky.

Škoda ale špatný start postupně rozjezdila a nakonec byla v první části střelecky téměř dvojnásobně aktivnější. V úplném závěru první části byl však vítkovický Zdráhal blízko druhému gólu, ztroskotal ale na Malíkovi.

Gólovou oslavu musely Vítkovice odložit až na úvod druhé části. Haškova dorážku z brankoviště zaváněla kontaktem s gólmanem, rozhodčí také situaci dlouho prohlíželi videa, ale nakonec branku uznali.

Plzeňští ale byli stále nepříjemnější a především Matýs měl na holi snížení, ale Pařík dvě jeho slibné příležitosti chytil.

Až v třetí části našli hosté klíč k domácí defenzívě. Jejich aktivitu dokázal ve 48. minutě gólově zhodnotit sedmnáctiletý bek Pšenička, který po Rohlíkově akci z kruhu prostřelil Paříka a zaznamenal svou první extraligovou trefu.

Plzeň ještě více ožila a už za dvě minuty se po brejku a kličce z levého křídla na střed švihem prosadil i bývalý hráč Vítkovic Schleiss.

Za stavu 2:2 se zdálo, že psychicky a i herně budou mít navrch hosté. Chvíli to tak vypadalo, ale v 57. minutě nedokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma, domácí rychle a přesně zakombinovali ve třech a Zdráhal z první po přihrávce Abdula zavěsil na 3:2.

Hosté v závěru klasickou přesilovku znásobili odvoláním brankáře, ale devět sekund před koncem inkasovali do prázdné brány ze středního pásma z Yetmanovy hole počtvrté.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. M. Kalus (Barinka, Abdul), 22. Hašek (Mikuš), 57. P. Zdráhal (Abdul, Košťálek), 60. Yetman (M. Kalus, Mikuš) – 48. Pšenička (O. Rohlík), 50. Schleiss. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Lederer, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4157.

Vítkovice: Pařík – Košťálek, P. Marcel, Demel, Auvitu, Percy, Mikuš, L. Kovář – Nellis, Yetman, M. Kalus – P. Zdráhal, Hladonik, Abdul – Bambula, Barinka, Hašek – Lednický, Claireaux, Roberts Bukarts. Trenér: Bruk.

Plzeň: N. Malík – Zámorský, Pulpán, Merežko, Skok, Pšenička, Piskáček, Brůna – Lev, Lalancette, O. Rohlík – Schleiss, Klepiš, Holešinský – Matýs, Mertl, D. Simon – Hauser, Pitule, Měchura – T. Urban. Trenér: Jandač.