Komerční prezentace Aktual.: 4.10.2024 21:23

Olomouc – Hokejisté Olomouce porazili v 8. kole extraligy Hradec Králové 4:1 a navázali tak na středeční domácí výhru nad Spartou. Na výhře Hanáků měl zásadní podíl útočník Silvester Kusko, který si připsal hattrick. Naopak Východočeši nedokázali navázat na vítězství nad Plzní a prohráli i čtvrtý duel na kluzištích soupeřů v sezoně.

Vyrovnaná první třetina nabídla oboustranně opatrný hokej s minimem vyložených šancí. Úvodní branku utkání mohl v přečíslení dvou proti jednomu vstřelit hostující Perret, ale dobrý zákrok proti němu předvedl brankář Machovský. V olomouckém dresu odpověděli Nahodil nebo Korenčík, gólmana Škrovánka ale nepřekonali. Korenčík trefil tyč.

I ve druhé třetině se týmy soustředily hlavně na defenzivu. Otevřít skóre mohl po nahození Ondruška a zásahu Škorvánka Orsava, s dorážkou však neuspěl. Překonat hostujícího brankáře se podařilo až v polovině zápasu Kuskovi, na jehož dorážku po závaru před brankou Mountfieldu už Škorvánek nedosáhl.

Druhou branku přidala Olomouc v přesilové hře. Zakončení Fridricha z mezikruží dokázal ještě hostující brankář pokrýt, ale puk se znovu odrazil příhodně pro Kuska, který byl podruhé v zápase na správném místě a dorazil puk do sítě. V závěrečných sekundách mohl v samostatném úniku snížit Batna, Machovský jej však vychytal zákrokem levým betonem.

Na začátku třetiny ujel hostujícím obráncům nejproduktivnější hráč Olomouce Fridrich, překonal Škorvánka zakončením pod horní tyč a zvýšil na rozdíl tří branek. Mountfield v polovině třetí třetiny během dvou přesilových her odvolal brankáře a hrál v šesti proti čtyřem, branku však během dvojnásobné početní výhody nevstřelil. Do odkryté branky naopak zkoušeli střílet domácí Sirota s Kuskem, prvně jmenovaný branku z obranného pásma ještě netrefil, ale Kusko zamířil z obranné čáry přesně a zkompletoval hattrick. Vzápětí se čestného úspěchu dočkali hosté, po skončení přesilové hry překonal Machovského po přihrávce od Novotného obránce Pavlík.

Hlasy trenérů po utkání:

Róbert Petrovický (Olomouc): „Obě mužstva přicházela do zápasu po dobrých vítězstvích. První třetina byla z naší strany kontrolovaná. Musím ale vyzdvihnout zákrok našeho brankáře při přečíslení dvou proti jednomu. Během druhé třetiny jsme se víc chtěli tlačit do brány. To nám začalo fungovat, odehráli jsme dobrou třetinu a pomohli jsme si také přesilovkovým gólem. Hráli jsme pak náš hokej až do konce, byli jsme zodpovědní a pomohli jsme si i těmi důležitými malými věcmi kolem mantinelu. Nehráli jsme riskantní přihrávky na střed a měli jsme pokryté obranné pásmo. Každý hráč si dnes zaslouží maximální kredit. Chápou systém, kterým chceme hrát a začíná nám to přinášet ovoce. Za dnešní vítězství jsme velmi vděční. Pro Kuska je hattrick skvělý na sebevědomí, určitě mu pomůže do dalších zápasů. Ale jsme rádi, že se nám prosazují hráči napříč všemi formacemi a máme to rozložené přes celý tým.“

Peter Frühauf (Hradec Králové): „Dnes se mi to hodnotí těžce. První třetina mi přišla poměrně vlažná od obou týmů. Poté rozhodla olomoucká urputnost, která soupeře zdobí. Dostali jsme dva góly z dorážek z předbrankového prostoru. My jsme se do těchto pozic nedostávali i přesto, že bychom typologicky měli. Máme větší útočníky než minulou sezonu, ale nedokážeme si najít prostor před brankou tak, abychom dávali takové góly, jaké dnes dala Olomouc. Potřebujeme, aby létalo více puků do brány, nebo aspoň do okolí branky. Víme, jak těžko se tady hraje, když Olomouc vyhrává. Soupeř nás potom už chytře vytláčel k mantinelům a zablokoval hodně střel. Těžko jsme se dostávali do gólových pozic a odvoláním brankáře jsme chtěli silné hráče Olomouce přečíslit. Musíme být chytřejší, mít lepší timing a dostat se do pozice před brankou včas. To je cesta k bodům v dalších zápasech.“

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Kusko (T. Černý, Doktor), 37. Kusko (Fridrich, Sirota), 41. Fridrich (Nahodil, Plášek), 52. Kusko – 52. R. Pavlík (A. Novotný). Rozhodčí: Vrba, Stano – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4447.

Sestavy:

Olomouc: Machovský – T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Mareš – Doktor, Kusko, J. Káňa – Fridrich, Nahodil, Plášek – Orsava, P. Musil, Kunc – Mácha, J. Knotek, Anděl. Trenér: Tomajko.

Hradec Králové: Škorvánek – Blain, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Mudrák – Jergl, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Estephan, Batna, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – Chalupa. Trenér: T. Martinec.