Komerční prezentace Aktual.: 24.10.2024 07:42

Washington – Hokejisté Washingtonu s českým útočníkem Jakubem Vránou dosáhli v NHL na páté vítězství v řadě. Philadelphii porazili 6:3, dvě branky vstřelil Connor McMichael a jednou přispěl Alexandr Ovečkin, jenž se o další krůček přiblížil rekordu Waynea Gretzkého. S 885 góly na něj ruský kanonýr ztrácí 39. Flyers naopak prohráli pošesté za sebou.

Domácí Capitals šli do vedení v 5. minutě, když ruského brankáře Ivana Fedotova překonal tečí Taylor Raddysh. Domácí utekli až do vedení 4:0 po brance Nica Dowda a dvou slepených trefách McMichaela, který v tomto ročníku skóroval již třikrát.

Flyers se dokázali do utkání vrátit a na rozdíl jedné branky snížili Travis Konecny, Owen Tippett a Matvej Mičkov. Víc už nezvládli, naopak do prázdné klece pečetili výhru Pierre-Luc Dubois a Ovečkin. Vrána odehrál téměř jedenáct minut a měl dvě střely. Nováček Mičkov se stal pátým hráčem historie Flyers, který nasbíral sedm bodů v prvních sedmi zápasech. Před ním se to povedlo jen Jamesi van Riemsdykovi, Peteru Zezelovi, Ericu Lindrosovi a Richu Sutterovi.

„Tohle je začátek sezony, který chcete, že?“ řekl Dubois. „Pravděpodobně asi nebudeme mít skóre 81:1, ale chcete být na vlně, dokud to jde. Žádné naše utkání nebylo dokonalé, ale najít způsob, jak vyhrávat zápasy, to dělá špičkové týmy a to my chceme být. Sezona je dlouhá a je toho hodně, co musíme udělat, ale tyto body jsou stejně cenné jako body v březnu,“ dodal.

„Ukázali jsme trochu života, když jsme začali forčekovat,“ řekl o návratu do utkání trenér Philadelphie John Tortorella. „Získali jsme trochu víc času v útočném pásmu. Takže alespoň druhá polovina se nám vydařila správně.“

Výsledek NHL

Washington – Philadelphia 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky: 25. a 28. McMichael, 5. T. Raddysh, 23. Dowd, 58. Dubois, 59. Ovečkin – 33. Konecny, 37. Tippett, 47. Mičkov. Střely na branku: 26:29. Diváci: 17.254. Hvězdy zápasu: 1. McMichael, 2. Thompson (oba Washington), 3. Mičkov (Philadelphia).

1. Winnipeg 6 6 0 0 27:10 12
2. Minnesota 6 4 2 0 20:12 10
3. Dallas 7 5 0 2 20:13 10
4. Utah 7 4 1 2 22:24 9
5. St. Louis 7 4 0 3 19:20 8
6. Colorado 7 3 0 4 24:31 6
7. Chicago 7 2 1 4 18:24 5
8. Nashville 6 1 0 5 14:23 2