Komerční prezentace Aktual.: 23.09.2024 12:22

Praha – Komise rozhodčích potvrdila, že Slavia v utkání první fotbalové ligy s Plzní správně nekopala penaltu za kontakt Sampsona Dweha s Tomášem Chorým. Pražané v sobotním šlágru 9. kola zvítězili 3:0. Sudímu Filipu Kotalovi komise vytkla hrubou chybu, protože olomouckého Adama Dohnálka v utkání s Duklou nevyloučil rovnou, ale až po intervenci videorozhodčího.

Hned ve třetí minutě utkání s Plzní fanoušci Slavie bouřili, když domácí útočník Chorý spadl ve vápně po kontaktu s Dwehem. Sudí Dalibor Černý nechal pokračovat ve hře. „Rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hráč hostujícího družstva jednou rukou přistrčil hráče domácích. Nejednalo se o zjevný přestupek, videorozhodčí (Jan Petřík) správně neintervenoval,“ uvedla komise v komuniké po svém zasedání.

Za protesty dostal červenou kartu asistent domácího trenéra Zdeněk Houštecký. Do výběru posuzovaných momentů se nedostala situace ze 42. minuty. Brankář Marián Tvrdoň se vrhl pod nohy Mojmíru Chytilovi, který upadl. Černý útočníkovi několikrát ukázal, aby se zvedl, pak byl ale přivolán k obrazovce. Nařídil penaltu, z níž Chorý zvýšil na 2:0.

Druhá v tabulce za Slavií se drží Sparta, která zvítězila 2:0 v Českých Budějovicích, kde od 40. minuty hrála proti deseti. Ubong Ekpai loktem zasáhl hlavu Mathiase Rosse a sudí Dominik Starý mu původně udělil žlutou kartu. Po intervenci videorozhodčího Jana Všetečky ale Ekpaiovi dal červenou kartu. „Vyloučení za udeření soupeře loktem do hlavy bylo správné. Faulovaný hráč musel být o poločasové přestávce vystřídán pro zranění hlavy,“ poukázala komise.

Kotala ve 4. minutě utkání Olomouce s Duklou (2:1) na základě intervence Miroslava Zelinky od videa vyloučil Adama Dohnálka za zmaření zjevné brankové možnosti – domácí hráč držel Murise Mešanoviče. „Rozhodčí hrubě chyboval, jednalo se o tak zjevnou situaci, že ji měl vyřešit sám na hrací ploše bez pomoci VAR,“ uvedla komise.

Teplice podlehly Baníku 2:3. Ondřej Berka v 62. minutě správně nenařídil pokutový kop pro domácí poté, co ostravský Matěj Chaluš zastavil skluzem Roberta Jukla. „Odehrál čistě míč a následně došlo ke kontaktu se soupeřem. O přestupek se nejednalo,“ konstatovala komise.

Komise rozhodčích se vyjadřuje ke čtyřem situacím, jež vyberou média. Další případy z víkendových zápasů nekomentuje.