Akce připomenou výročí ruského vpádu na Ukrajinu, součástí bude i videomapping

0
47


ilustrační snímek


| foto: Reuters

K výročí války na Ukrajině od 15:00 vystoupí nově zvolený prezident Petr Pavel. Přenos projevu je plánovaný prostřednictvím sociálních sítích. Pavel by měl pronést projev i večer na Letné, kde je plánovaná další akce.

Ta nese název Vidíme jasně a začne v 17:30. Na akci kromě Pavla, dorazí řada českých i zahraničních osobností, mezi nimi třeba německý velvyslanec v Praze Andreas Künne či jaderná fyzička Dana Drábová. Naopak z akce se omluvil předseda Senátu Miloš Vystrčil. Součástí události bude i videomapping na budově ministerstva vnitra pořádaný Člověkem v tísni.

Poté je plánovaný pochod kolem ruské ambasády s kladením ukrajinských vlajek před budovou a od 18:30 koncert na podporu Ukrajiny s hosty, který proběhne před ukrajinskou ambasádou.

Na akcích se podílí i iniciativa Dárek pro Putina, které se již dříve například povedlo vybrat na modernizovaný tank T-72 Avenger za zhruba třicet milionů korun. Tank s jménem Tomáš již svoji misi na válečné frontě plní několik měsíců. Na začátku týdne také spustila sbírku na mobilní raketomet RM-70, který ponese jméno Přemysl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno