Diviš útočil v debatě: Babiš je srab, Pavel dezetér a Nerudová zneužila LGBT

0
51


Prezidentští kandidáti před superdebatou České televize v Národním muzeu. (8. ledna 2023)


| foto: 
Michal Sváček,
MAFRA

„Má být prezidentem pán, který tu má být a nepřišel? To je skutečně takový srab, že nepřijde do televize,“ začal podnikatel Karel Diviš útokem na Andreje Babiše, který se zatím žádné předvolební debaty nezúčastnil. Podle něj tak pohrdá nejen všemi protikandidáty, ale i voliči a volbami vůbec.

Ostře se opřel i do dalšího favorita Petra Pavla. „Celý život si hrál na vojáka a když dosáhl svého maxima, tak dezertoval do žvanírny, které se říká NATO,“ řekl a hned napadl i třetí favoritku voleb Danuši Nerudovou. „U Nerudové máme strach, aby se milosti na Hradě neprodávaly jako vysokoškolské tituly.“

Nejčerstvější průzkumy věří Pavlovi a Babišovi, Nerudová lehce zaostává

Pavel i Nerudová na jeho útoky odmítli reagovat. „Pan Diviš hned na začátek shodil rukavice, to já dělat nehodlám,“ zmínil Pavel.

Atakovaných spolukandidátů se zastal i Marek Hilšer. „Byť k tomu nemám důvod, chci se zastat paní Nerudové a pana Pavla. Prezident by měl být gentleman, pojďme hovořit kultivovaně,“ vyzval.

V superdebatě České televize někteří z kandidátů také prozradili, komu dali hlas v parlamentních volbách. V případě obou favoritů tedy Danuše Nerudové a Petra Pavla to byla koalice Spolu. Jednu ze stran vládní koalice volil také Pavel Fischer. „Já jsem volil ČSSD,“ dodal šéf ČMKOS Josef Středula. Kandidáti Tomáš Zima, Marek Hilšer či Karel Diviš o tom, komu dali hlas v parlamentních volbách, detaily odmítli prozradit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno