Ivana Trump: pohřeb v kostele v New Yorku


Ivana Trumpová (Cannes, 24. května 2006)


| foto: Reuters

Haskellová deníku New York Post řekla, že pohřeb se uskuteční 20. července v kostele svatého Vincenta na Manhattanu. O stejném datu a místu s odvoláním na své zdroje informovaly i některé další americké zpravodajské weby.

Příčinou smrti Trumpové bylo podle newyorského úřadu hlavního soudního lékaře zranění, které utrpěla zřejmě při pádu. Podle něj šlo o nehodu. Policie již ve čtvrtek uvedla, že Trumpová byla nalezena ve svém bytě na schodech a že není podezření na cizí zavinění.

Deník také napsal, že před domem, kde Trumpová žila, se i v sobotu shromažďovali lidé, kteří ji měli rádi a kteří tam nosí květiny. „Byl to pro mě šok, když jsem se dozvěděla o její smrti,“ citoval deník třiašedesátiletou zubařku, která k domu přišla se zlatým retrívrem, poklekla a pomodlila se.

Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Poprvé se vdala za lyžaře s rakouským pasem Alfreda Winklmayra. Posléze v Kanadě pracovala jako modelka, po příchodu do New Yorku se seznámila s Trumpem, jehož si v roce 1977 vzala. Měla s ním tři děti: Donalda mladšího, Ivanku a Erika.

Manželé spolu podnikali, stavěli hotely a kasina. Sňatek ukončil bouřlivý rozvod v roce 1992, nicméně v posledních letech měla Trumpová s exmanželem přátelské vztahy a v roce 2016 podporovala jeho kandidaturu na prezidenta Spojených států.

Do Česka se Trumpová ráda vracela, byla například členkou poroty na finále České Miss, objevila se na Plesu v opeře či na mistrovství světa v lyžování v Liberci. V roce 1990 doprovodil Trumpovou na cestě do tehdejšího Československa i Trump, účastnili se tehdy pohřbu jejího otce.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts