Ještě v pátek až 14 stupňů. O víkendu se ochladí, sníh napadne i v nížinách

0
24

Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Středeční teploty byly ještě o něco vyšší než v předchozích dnech. Ve Vyšším Brodě vystoupila teplota na 15,4 °C, v Českých Budějovicích a v Křemži na 15,1 °C. V Plzni-Bolevci, Staňkově a Domažlicích padaly teplotní rekordy.

Nadprůměrné teploty se udrží ještě ve čtvrtek a v pátek. V sobotu ale přijde ochlazení, sněžení se vrátí i do nížin. Odpolední teploty se příštím týdnu vyšplhají jen několik stupňů nad nulu a v noci bude mráz.

Dnes (ve čtvrtek) bude zataženo až oblačno, zejména v Čechách očekávejme občasný déšť. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1 000 m na horách okolo 5 °C. Slabý jihovýchodní vítr do 4 m/s se bude měnit na západní. Na východní polovině území postupně mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

V pátek očekáváme zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Později večer v Čechách nad 500 m přijdou sněhové srážky. Nejnižší teploty 7 až 3 °C, nejvyšší teploty 7 až 11 °C, na jižní Moravě až 14 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

V sobotu předpokládáme oblačno až zataženo, většinu území zasáhnou sněhové přeháňky. Pod 300 m budou přeháňky smíšené nebo dešťové. V jihovýchodní polovině území občasný déšť, nad 700 m sněžení. Večer budou srážky ubývat. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5°C, na východě až 7 °C. Vítr bude mírný, přechodně čerstvý západní až severozápadní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

V neděli bude většinou oblačno, místy sněhové přeháňky, zejména na horách. Večer přijdou srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severovýchodní.

Příští týden teploty kolem nuly

V pondělí bude oblačno, místy až polojasno. Na horách místy sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při sněhové pokrývce kolem -8°C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Foukat bude mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Od úterý do čtvrtka se výhledově předpokládá jasno až polojasno. V závěru období na většině území zataženo s nízkou oblačností, místy slabé sněžení a ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při sněhové pokrývce kolem -9 °C. V závěru týdne -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty v úterý -1 až +3 °C, v dalších dnech 2 až 7 °C.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno