Kadyrovův syn se setkal s Putinem. Oženil se a může nahradit otce

0
63

„Bylo to neformální setkání, kde vnuk prvního prezidenta Čečenské republiky hovořil o politice mládeže v regionu. Ale z větší části se dialog dotkl Achmata-Khadjiho Kadyrova. Vladimir Vladimirovič vyprávěl Achmatovi o svém dědečkovi, o tom, jakými zásadami se řídil a jak viděl budoucí pokojný život, o čem snil a o čem přemýšlel. Jak začalo jejich přátelství a jak probíhala jejich setkání,“ napsal na sociální síť Telegram současný prezident Čečenska Ramzan Kadyrov.

Setkání sedmnáctiletého Achmata Kadyrova s Putinem se událo těsně před svatbou, na kterou čečenské úřady daly více než sto tisíc rublů. Novomanželé si jako místo k sňatku zvolili hlavní město Čečenska Groznyj. Kvůli nemalé pompéznosti zablokovali několik ulic a lidem zakázali fotit a natáčet. Nastávající mladého Kadyrova není veřejnosti známá.

„Na konci upřímného setkání Vladimir Vladimirovič poblahopřál Achmatovi k nadcházejícímu manželství. Další podrobnosti tohoto zajímavého setkání bohužel neznám, protože jsem o tom s Achmatem nemluvil kvůli našim zvykům a tradici přísných vztahů mezi otcem a synem. Podle Abubakara Edelgerieva, poradce prezidenta Ruské federace, který mi řekl podrobnosti o dialogu, Achmat na konci setkání poděkoval prezidentovi jménem celé čečenské mládeže,“ dodal na síti čečenský vůdce.

Média v poslední době spekulují o Achmatovi v souvislosti s nástupnictví po otci. Na tom je v poslední době vidět značné opuchnutí v obličeji, údajně kvůli nemocným ledvinám. Achmat by tam mohl čečenského vůdce dokonce i nahradit.

Rodina Kadyrovců je na čečenském území politicky aktivní již od devadesátých let. Prvním prezidentem z tohoto rodu byl Achmat Kadyrov senior, který byl na post dosazen za pomoci Ruska.

Jeho syn a současný prezident drží post v Čečensku od února 2007 a velice věrně spolupracuje s Ruskou federací i v případě útoků na Ukrajinu. Ramzan Kadyrov například prohlásil Ukrajinu za džihád a vyzval všechny muslimy světa, aby se do bojů na straně Ruska také zapojili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno