Konec týdne bude oblačný s teplotami kolem 23 stupňů. Silné bouřky už nehrozí

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, od západu až zataženo a v Čechách na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku srážky převážně až odpoledne a jen místy. Ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě a východě až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C, v Beskydech kolem 14 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

V noci na pátek očekáváme zataženo až oblačno, zejména v Čechách na většině území přeháňky nebo občasný déšť, který se bude přesunovat na Moravu a do Slezska. V Čechách od západu ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejnižší teploty 14 až 10 °C, na západě až 8 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr slabý.

V pátek přes den bude oblačno až polojasno, zejména na horách místy přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku až zataženo a srážky četnější. Později odpoledne od západu ustávání srážek. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Sobota přinese oblačnou až polojasnou oblohu a na horách místy, jinde ojediněle přeháňky. K ránu se mohou ojediněle vytvořit mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý, přes den mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

V neděli předpokládáme oblačno až polojasno, ojediněle, na severovýchodě místy přeháňky. Ojediněle i možnost bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě až 23 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, bude večer slábnout.

V pondělí by opět mělo přinést oblačno až polojasno a ojediněle, odpoledne místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, bude večer slábnout.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:

Oblačno, postupně převážně polojasno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, postupně 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, postupně 24 až 29 °C.

Během první poloviny příštího týdne bude postupně vliv tlakové výše, která bude do střední Evropy zasahovat od západu, na počasí u nás zesilovat. Srážek i oblačnosti bude tedy ubývat a bude se oteplovat. V polovině týdne se očekávají maximální teploty 25 až 29 °C.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts