Křetínského EPH chce postavit v Británii elektrárnu a úložiště za miliardy

0
28

Společnost EP UK Investments, která zastřešuje britská aktiva EPH, získala v kapacitní aukci patnáctiletou smlouvu na provoz nové paroplynové elektrárny o instalovaném výkonu 1700 megawattů (MW) a bateriového úložiště o instalovaném výkonu 299 MW.

„Jsme hrdí na to, že po dokončení bude tato elektrárna jednou z nejmodernějších v Evropě a zásadním způsobem přispěje k zajištění spolehlivosti dodávek elektrické energie, zvláště v době, kdy obnovitelné zdroje nejsou schopny pokrýt spotřebu elektřiny ve Velké Británii,“ uvedl člen představenstva EPH Jan Špringl.

Elektrárna a úložiště mají stát na místě bývalé uhelné elektrárny Eggborough, která byla vyřazena z provozu v roce 2018. Lokalitu získal EPH v roce 2015 akvizicí společnosti Eggborough Power.

Skupina EPH zaměstnává prostřednictvím svých firem více než 24 000 lidí. Holding zahrnuje po celé Evropě přes 70 společností zabývajících se výrobou elektřiny, přepravou a uskladňováním energií i logistikou.

Provozní zisk (EBITDA) skupiny EPH činil podle posledních údajů za rok 2021 asi 2,3 miliardy eur (zhruba 54,6 miliardy korun) a konsolidované tržby 18,9 miliardy eur (asi 448,3 miliardy korun).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno