Lidovci budou na sjezdu mluvit o přípravě voleb a diskutovat program

0
64


Předsednictvo KDU-ČSL zvolené na sjezdu v Ostravě 23. dubna 2022 – zleva Tom Philipp, Petr Hladík, Šárka Jelínková, Marian Jurečka, Jan Bartošek a Lukáš Curylo


| foto: Alexandr Satinský,
MAFRA

Při debatě o volbách vystoupí jihomoravský hejtman Jan Grolich, senátorka Šárka Jelínková a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Jelínková a Hladík jsou také místopředsedy strany. Na post druhého muže strany, který Jurečkovi bude „krýt záda“, se posunul místopředseda Sněmovny Jan Bartošek.

„V říjnu jsme slíbili, že budeme sociálním svědomím vlády a to nadále platí. Naším cílem je vybudovat sebevědomý stát se stabilním rozpočtem, který tu vždy bude pro ty, kteří adresnou pomoc opravdu potřebují a nezneužívají ji. Osobně chci ukázat, že sociální politiku lze dělat nesocialisticky a přesto solidárně,“ uvedl Jurečka.

Řekl, že vláda v příštích týdnech představí další kroky pomoci rodičům s dětmi, samoživitelkám, samoživitelům, aby podpořila jejich zvýšené náklady na výchovu a vzdělání dětí.

Cílem lidovců podle Jurečky je, aby obhájili sedm křesel v senátních volbách. Před šesti lety to pro KDU-ČSL znamenalo vítězství ve volbách do horní komory parlamentu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno