Mimořádně teplý únor pokračuje, v druhé části týdne bude hodně foukat

0
57

„Druhá polovina týdne přinese také větrné počasí, nejsilnější vítr předpokládáme pravděpodobně ve čtvrtek,“ řekl Martin Tomáš z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pondělí bude jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. K večeru v Čechách od západu přibývání frontální a na Moravě a ve Slezsku místy tvorba nízké oblačnosti. Nejvyšší teploty vystoupají na 3 až 7 stupňů Celsia, v Čechách ojediněle až 10 stupňů Celsia, v 1 000 m na horách budou kolem minus 1 stupně Celsia, na Šumavě až 5 stupňů Celsia. 

Většinou čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severovýchodě 20 až 25 m/s (až 90 km/h) bude k večeru slábnout. 

V noci na úterý bude oblačno až zataženo, zejména na severovýchodě až polojasno. V západní polovině Čech postupně místy přeháňky nebo slabý občasný déšť, nad 800 m čekají meteorologové srážky sněhové. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 1 až minus 3 stupni Celsia, na severovýchodě a východě místy kolem 2 stupňů. 

V úterý přes den bude oblačno až zataženo, na severovýchodě až polojasno. Od západu postupně místy přeháňky nebo slabý občasný déšť, nad 900 m čekají meteorologové srážky sněhové. Zpočátku ojediněle i srážky mrznoucí. Odpoledne a večer bude v Čechách přechodně ubývat oblačnost. Nejvyšší teploty budou 4 až 8 stupňů Celsia, při déletrvající zmenšené oblačnosti až 10 stupňů. 

Ve středu se čeká zataženo až oblačno, zpočátku místy polojasno. Od západu na většině území déšť, zpočátku nad 700 m sněžení. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 a minus 1 stupněm Celsia. Nejvyšší denní teploty budou 5 až 9 stupňů Celsia.

Ve čtvrtek meteorologové očekávají zataženo až oblačno. Občas déšť nebo přeháňky, na horách i srážky vydatnější a v závěru nad 1 000 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 stupně Celsia. Nejvyšší denní teploty devět až 13 stupňů Celsia, na jižní Moravě až 15 stupňů Celsia. Čerstvý jihozápadní, postupně západní až severozápadní s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h).

V pátek by mělo být zataženo až oblačno. Na většině území občas déšť nebo přeháňky, nad 700 m i sněžení. Nejnižší noční teploty 5 až 1 stupeň Celsia. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 stupňů Celsia. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h), na horách až 30 m/s (110 km/h).

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Bude zataženo až oblačno, jen přechodně polojasno. Na většině území bude pršet nebo budou přeháňky, od vyšších poloh i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až minus 1 stupeň Celsia. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 stupňů Celsia.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno