Ministr spravedlnosti se vyjadřuje ke jmenování nového vrchního státního zástupce


Schůze vlády, Praha. Na snímku ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Středa, 29. června 2022.


| foto: ČTK

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž navrhl ve středu 29. června do funkce vrchního státního zástupce v Olomouci Radima Daňhela, který je v současné době okresním státním zástupcem v Kroměříži, informovalo o tom nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) na svém webu. O jmenování na základě návrhu NSZ se aktuálně vyjadřuje ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). V případě zvolení by Daňhel nahradil Iva Ištvana, který v dubnu přešel na NSZ v Brně.

Ištvan vedl olomoucké Vrchní státní zastupitelství od roku 2011 do konce března 2022. O přeložení do Brna požádal sám. Jako důvod odchodu uvedl, že v době přípravy novely zákona o státním zastupitelství je pro veřejnou žalobu důležité, aby v čele Vrchního státního zastupitelství v Olomouci stál nikoli dosluhující vedoucí státní zástupce, ale respektovaná osobnost s plnohodnotným funkčním mandátem. Vrchní státní zastupitelství tak v Olomouci od letošního dubna vedl jeho náměstek Mgr. Pavel Komár.

Radim Daňhel se dlouhodobě specializuje především na majetkovou a hospodářskou kriminalitu a zajišťování výnosů z trestné činnosti. V současné době působí jako okresní státní zástupce v Kroměříži.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts