Možné první dámy a pán porovnají své vize v debatě. Bez Babišové a Baštové

0
43

Na páteční debatu byli pozváni všichni partneři prezidentských kandidátů, kterých bude o hlasy voličů v prvním kole za týden usilovat devět. Přijalo jej ovšem jen pět žen a jeden muž. Manželky Andreje Babiše a Jaroslava Bašty – Monika Babišová a Dara Baštová, se debaty nezúčastní a prezidentský kandidát Karel Diviš je nezadaný.

Akce navazuje na debatu před posledními prezidentskými volbami v roce 2018, kterou tehdy rovněž pořádala Asociace společenské odpovědnosti v centru Pražská křižovatka, které v kostele sv. Anny založila Nadace Dagmar a Václava Havlových.

Klára Fischerová a Monika Hilšerová se debaty účastnily i před pěti lety, když jejich muži kandidovali na prezidenta poprvé. Tehdy to byl Pavel Fischer, kdo jako první z kandidátů nabídl rámě své manželce a doprovodil ji na pódium. Jeho příkladu pak následovali všichni ostatní prezidentští kandidáti.

Debatu, například o představách o roli první dámy či prvního pána nebo roli dalších členů první rodiny – dětí, povedou moderátorka DVTV Daniela Písařovicové a šéfredaktor Forbes Česko Petr Šimůnek. Debatu mohou lidé sledovat v přímém přenosu na stránkách akce. Na místě i v online přenosu bude doplněna o českou znakovou řeč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno