Muž ve Španělsku těsně unikl smrti, chtěl zachránit město před požárem

Zhruba padesátiletý Ángel Martín Arjona v pondělí kopal bagrem příkopy kolem města Tábara v provincii Zamora, aby jej pomohl ochránit před blížícím se požárem. Rychle se šířící oheň ale jeho bagr pohltil.

Ačkoli se muži nakonec podařilo z ohně uniknout, utrpěl těžké popáleniny. Helikoptéra Arjonu poté převezla do fakultní nemocnice ve Valladolidu.

„Ten oheň mohl spálit všechno, naprosto všechno. Ale nestalo se tak, protože máme dobré profesionály a lidi, kteří mají odvahu nás chránit,“ řekl agentuře Reuters Arjonův přítel, mechanik Juan Lozano.

Teploty ve Španělsku pomalu klesají a osmidenní vlna horka se blíží ke konci. Desítky lesních požárů ale zničily téměř třicet tisíc hektarů půdy. Mnoho z nich stále není uhašených.

V pondělí místní vláda autonomní oblasti Kastilie-León oznámila, že nalezla tělo devětašedesátiletého pastýře ve spálené oblasti u města Escober. O den dříve potvrdila smrt dvaašedesátiletého hasiče, který před ohněm při práci nestačil utéct stejně rychle jako jeho kolegové.

„Bylo děsivé vidět, jak rychle se oheň šířil,“ řekl agentuře AP autor videa s prchajícím Arjonou. „Vmžiku začal hořet nový keř,“ dodal.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts