Na Karlovarsku došlo k dvěma nehodám, zasahoval záchranářský vrtulník

0
41


Těsně před koncem roku museli zasahovat hasiči z Karlovarského kraje u dvou závažných dopravních nehod. K obou musel letět záchranářský vrtulník. (31. prosince 2022)


| foto: HZS Karlovarského kraje

„Na místo byla vyslaná jednotka z Karlových Varů a z Ostrova, operační středisko požádalo rovněž o výjezd kolegy z Ústeckého kraje. Podle operátora ze záchranné služby byl povolaný na místo i vrtulník. Když byly záchranné složky na cestě k události, došlo k další dopravní nehodě, a to vozidla záchranné služby, které mířilo na pomoc zraněným u čtyřkolky v lese,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

Tato nehoda se stala na silnici I/13. Na místo druhé nehody tak vyrazily další jednotky hasičů z Karlových Varů, Ostrova a Klášterce, který leží v Ústeckém kraji.

Když dorazili hasiči na místo havarované čtyřkolky, našli zde nabouraný stroj a dva zraněné. Těm poskytli první předlékařskou pomoc, se kterou jim pomohli kolemjdoucí. Mezi nimi byl i jejich kolega, profesionální hasič z Libereckého kraje, členka dobrovolné jednotky hasičů a zdravotní sestra. Společně se postarali o zraněné až do příchodu lékaře z letecké záchranné služby. Hasiči pak zraněné přenesli k místu přistání vrtulníku.

Také u druhé havárie přistával záchranářský vrtulník. Likvidační práce na silnici číslo I/13 mezi Karlovarským krajem a severem Čech kvůli nehodě na více než dvě hodiny zastavily provoz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno