Na Příbramsku hoří třídírna odpadů, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu

0
42

„Hoří to na třech místech, které budeme pomalu rozebírat a prohašovat. Poté zvážíme redukci sil a prostředků,“ řekl Sýkora. Hasiči budou zasahovat celou noc. Zatím není jasné, kdy by požár mohli zlikvidovat.

S hašením pomáhal i vrtulník s bambivaky. „Provedl několik shozů a odletěl, jakmile se setmělo,“ doplnil mluvčí. Zásah podle něj komplikuje vysoká teplota a materiál, který hoří. „Plasty hoří velmi rychle, což je důvod, proč se to nepovedlo hned zastavit,“ řekl.

„Na místě jsme zřídili čerpací stanoviště pro plynulou dodávku hasební vody. V současné chvíli u události zasahuje nebo k ní míří přes 20 jednotek,“ uvedli hasiči krátce po 19:00. Na místě byla i chemická laboratoř z Kamenice, zvýšené koncentrace škodlivých látek v okolí ale nenaměřila.

Záchranná služba byla na místo povolána preventivně kvůli velké teplotě u zásahu. Mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková uvedla, že na místě nejsou hlášena žádná zranění. „K požáru posíláme záchranářskou a lékařskou posádku jako asistenci HZS,“ doplnila.

„Objížděli jsme obce, které jsou po větru, a kontaktoval jsem starosty dalších obcích, aby lidé nevětrali ani tam. Bojujeme i s pitnou vodou pro hasiče, místní obchod byl vykoupený, poslali jsme pro další zásoby do Příbrami,“ řekl starosta obce Jan Michálek (nezávislý). Informaci o požáru dostal kolem 17:20.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno