Nemůžu se dostat ven a neumím plavat, zavolal muž hasičům z potápějícího se auta

0
41

Podobné telefonáty operátoři tísňové linky hasičů nemívají příliš často. Ve čtvrtek časně ráno jeden takový přijali.

„Na tísňovou linku hasičů se ve 3:28 hodin ozval hlas osoby, který oznamoval, že se s autem potápí, nemůže se dostat ven, a navíc neumí plavat,“ popsala ranní drama mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

K rybníku do Švihova, místní části Miřetic, hned vyjelo osm jednotek hasičů. Kromě dobrovolných tři profesionální z Hlinska, Pardubic a sousedního Olomouckého kraje.

Šlo přitom o minuty. Z ledové pasti sedmapadesátiletého řidiče před příjezdem hasičů však zachránil silničář, který zrovna projížděl kolem. Devětačtyřicetiletý řidič sypače neváhal, skočil do ledové vody, uplaval asi patnáct metrů k potápějícímu se autu a muže z auta vysvobodil.

„Zachráněná osoba byla následně předána do péče zdravotníků. Řidiči sypače, který se vrhl do ledové vody pro řidiče osobního vozu, hasiči poskytli náhradní oblečení a tepelný komfort,“ uvedla Horáková.

Za nehodou podle policistů stála namrzlá vozovka. „Naši dopravní policisté zpracovali nehodu a hasiči museli vozidlo vyprostit z vody. Upozorňujeme řidiče, že ač denní teploty v některých místech v Pardubickém kraji některý den atakovaly i deset stupňů, ráno mohou být silnice namrzlé,“ upozornila na nevyzpytatelné počasí policejní mluvčí Markéta Janovská.

Potopené vozidlo z rybníka vytáhl nad ránem s pomocí hasičských potápěčů jeřáb. Hasiči z člunu až do půl osmé ráno prováděli průzkum, zda se na hladině rybníka neobjeví ropné skvrny z potopeného auta.

Noviny do trafik na Hlinecku nedorazily, náhradní závoz proběhne zítra

Podle informací iDNES.cz šlo o doručovatele novin, který nad ránem zaváží na Hlinecku trafiky a stánky s denním tiskem.

„Šla jsem si dnes jako každý čtvrtek pro MF DNES s televizním programem a v Jednotě mi paní prodavačka řekla, že noviny dnes nebudou, protože řidič s nimi skončil v rybníce. Stejnou informaci jsem se dozvěděla i ve vedlejší trafice,“ zavolala do redakce jedna ze čtenářek z Hlinska.

O čtivo k ranní kávě přišly zjevně stovky čtenářů, neboť jak ze zveřejněných fotografií od hasičů vyplývá, auto bylo v zadní části zaplněné svázanými balíky novin až po střechu.

„Jednalo se o několik obchodníků v oblasti Hlinska, Lukavic a Nasavrk. Na dotčená místa se dnes tisk bohužel již nedostal. Náhradní závoz proběhne zítra,“ sdělil Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva První novinové společnosti (PNS), která distribuci novin zajišťuje.

Není to v Pardubickém kraji první podobná nehoda v posledních dnech. Před týdnem hasiči vytahovali Škodu Fabii také z požární nádrže v Dolní Sloupnici. Řidička se dostala z vozu včas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno