Ozbrojenec v Texasu přepadl restauraci. Jeden z hostů ho zastřelil, byl v právu

0
66

Muž v černé kukle ve věku asi dvaceti let podle kamerových záznamů vstoupil do taquerie s názvem Ranchito a po zákaznících pod pohrůžkou střelné zbraně požadoval peníze a cennosti. Začal obcházet stoly a peníze od přítomných vybírat. Někteří hosté bankovky muži odevzdali a ukryli se pod stůl.

Na kamerovém záznamu je patrné, že jeden z přítomných zákazníků peníze odhodil na zem a zatímco maskovaný lupič místnost přecházel, aby sbíral peníze od ostatních, zákazník z kapsy vytáhl střelnou zbraň a ve chvíli, kdy kolem něj lupič procházel, vstal od stolu a vystřelil do zad podezřelého.

Ozbrojený zákazník, kterého texaská policie popsala jako bělocha nebo hispánce, vypálil nejméně osm ran, lupič tak padl k zemi a zemřel. Zákazník se poté k muži v černé kukle sklonil, aby zasadil ještě jednu ránu přímo do hlavy. Z těla lupiče střelec sebral ukradené bankovky a před útěkem z místa činu je vrátil zákazníkům.

Po totožnosti ozbrojeného zákazníka policie pátrá. V páteční tiskové zprávě policisté uvedli, že proti uprchlému muži nebylo vzneseno obvinění, nicméně je nutné uprchlého vyslechnout a objasnit „jeho roli při střelbě“.

Mluvčí houstonské policie sdělil společnosti Fox News, že ozbrojeného zákazníka se do sobotního odpoledne nepodařilo kontaktovat.

„Osoba, kterou zastřelil, byla v procesu páchání loupeže, a tudíž je jeho použití síly na obranu sebe a nevinných třetích osob v Texasu zcela oprávněné,“ uvedl bývalý houstonský policista a nynější právník Thomas Nixon. „Měl důvodnou obavu z vážného ublížení na zdraví nebo smrti,“ doplnil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno