Policie odložila případ úhynu psa v Poběžovicích, otrava se neprokázala

0
240


ilustrační snímek


| foto: Zdeněk Němec, MAFRA

„Kriminalisté po oznámení o úhynu psa prováděli šetření a přibrali státní veterinární ústav, který provedl pitvu psa. Pitvou bylo zjištěno, že otrava nebyla jednoznačně prokázána,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Příčinou úhynu pětileté fenky border kolie byla podle závěrů pitvy neprůchodnost střev zvířete. „Jelikož ve věci nejde o podezření z trestného činu, policejní komisař případ odkládá,“ dodala mluvčí.

Border kolii našla její majitelka v žalostném stavu 12. ledna večer. Fena zvracela. I když ji okamžitě odvezli na veterinární kliniku, zachránit se ji  nepodařilo.

Pes se v průběhu dne pohyboval na oploceném pozemku u rodinného domu.

V Poběžovicích se přitom nejedná o první náhlý úhyn psa. O necelý měsíc dříve přišli majitelé o teprve ročního psa stejné rasy. Stalo se to v blízkosti ulice, kde pak uhynula i pětiletá fenka.

Podle pisatelky, která o úhynu psa napsala na Facebook, zvíře mělo pěnu a krev u čumáku. Také tento pes se volně pohyboval na zahradě. Případ ale na policii neoznámila.

Vedení Poběžovic apelovalo na svých webových stránkách na všechny pejskaře v obci, aby své zvířecí miláčky nenechávali volně běhat po městě a měli je stále pod dohledem. Ve stejné lokalitě v krátké době totiž zaznamenali tři podobné případy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno