Policistkami mohou být i ženy menší než 160 cm, rozhodl španělský soud

Na tribunál se obrátila žena, která neprošla výběrovým řízením právě kvůli tomu, že měří o několik centimetrů méně, než je požadovaná výška. Argumentovala tím, že požadavky na výšku jsou u španělské policie příznivější pro muže, jelikož je nesplňují jen tři procenta španělské mužské populace. V případě žen je to však 25 procent. Muži musí mít nejméně 1,65 metru, aby se v jihoevropské zemi mohli stát policisty. Podle soudních dokumentů je průměrná výška Španělů 1,74 metru a Španělek 1,63 metru, poznamenala AP.

Tento požadavek představuje nepřímou diskriminaci žen, konstatoval soud, jenž zároveň uložil policii, aby ženu zaměstnala, pokud složí zkoušky. Policie podle něj neposkytla žádné odůvodnění pro eliminaci uchazečů o zaměstnání na základě jejich výšky.

Proces výběru policistů zahrnuje fyzické a zdravotní testy, které zaručují, že uchazeči jsou dostatečně způsobilí k výkonu práce, cituje soud Reuters. Podle AP tribunál prohlásil, že pravidla musí zohledňovat průměrnou výšku každého pohlaví ve španělské populaci.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts