Post předsedkyně KSČM obhájila Kateřina Konečná. Stranu povede do voleb 2024

„Já ráda bojuju, ale nejde asi o protikandidáty, jde o to, aby byl poskládán tým, který opravdu zabere, protože Česká republika není v dobré kondici a KSČM evidentně v Poslanecké sněmovně chybí,“ řekla novinářům Konečná. Uvedla, že se ve Sněmovně schvalují obrovské miliardové výdaje na zbrojení, ale nepomáhá se lidem. „Máme 40 procent lidí na hranici chudoby, nikdo neřeší obrovské nárůsty cen energií a potravin. To jsou všechno témata, které KSČM dříve řešila,“ uvedla Konečná.

Strana se podle ní nyní bude chystat nejen na prezidentskou volbu, ale především na evropské a krajské volby, které ČR čekají v roce 2024. „Společně s našimi levicovými odborníky chceme připravit opravdu reálný program, který nebude založený pouze na heslech, ale na konkrétních věcech, jak bychom chtěli vrátit České republice její důstojné místo, jak by se měla přestat stát loutkou některých mocností, jak bychom měli dělat suverénní politiku,“ řekla Konečná.

Uvedla, že se KSČM chce zaměřit na právo na práci a na důstojné bydlení. „Dvě věci, které absolutně chybí. Právo na práci sice máme, ale směšné platy, které si občané odnášejí za to, že pracují, jsou prostě opravdu směšné,“ řekla Konečná. KSČM chce také podle ní například navýšit minimální mzdu minimálně na 20.000 korun.

„Jedná se o aktuální kroky, ke kterým vládu vládu vyzýváme. Budeme konat demonstrace a budeme velmi hlasitě křičet, že tato vláda České republiky, na rozdíl od všech vlád kolem nás, nic pro občany České republiky nedělá,“ řekla Konečná.

Komunisté jsou od roku 1989 na české politické scéně v opozici. V posledním volebním období ale podporovali menšinovou vládu hnutí ANO a sociálních demokratů na základě dohody o toleranci, kterou uzavřeli s hnutím ANO. V podzimních volbách ale KSČM získala 3,6 procenta, a poslanci museli kanceláře na Malé Straně vyklidit.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts