Při střelbě v Tel Avivu zemřel jeden člověk, úřady hovoří o terorismu

0
56

List The Times of Israel s odkazem na zdravotnickou službu Magen David Adom napsal, že útok se odehrál na dvou místech v hojně navštěvované části města u pobřeží Středozemního moře. Obětí útoku je zhruba třicetiletý muž, podle serveru Walla šlo o italského turistu.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu nařídil v reakci na útok povolat zálohy z řad jednotek pohraniční policie, uvedl The Times of Israel. Tento krok naznačuje, že existují obavy z dalšího vyhrocení situace v zemi. Občany premiér vyzval, aby dbali pokynů bezpečnostních složek.

Podle velitele telavivské policie Amichaje Ešeda srazil útočník na pěší zóně řadu lidí. Policie nyní zjišťuje, jaký byl jeho motiv, místo činu rovněž prohledává kvůli důkazům. Celá oblast byla uzavřena, dodal Ešed. Incident podle něj už skončil a v tuto chvíli neexistují obavy, že by se v místě nacházeli další útočníci.

Izraelské úřady používají termín „teroristický čin“ pro útoky spáchané Palestinci, připomíná agentura AP. List Haarec napsal, že podezřelým útočníkem je izraelský Arab z obce Kafr Kásim na okupovaném Západním břehu Jordánu.

V Izraeli panuje v posledních dnech velmi napjatá atmosféra poté, co izraelská policie tento týden provedla razie v jeruzalémské mešitě Al-Aksá. Po nich následovaly raketové útoky na Izrael z Pásma Gazy a také z Libanonu, na které armáda odpověděla nálety.

Policie dnes intenzivně pátrá i po pachateli nebo pachatelích útoku na okupovaném Západním břehu Jordánu, kde po střelbě na osobní auto zemřely dvě Izraelky, třetí je těžce zraněná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno