Přístup k pitné vodě či práce z domova. Na co má zaměstnanec nárok při vedrech

„Každý zaměstnavatel je povinen zajistit bezpečnost a ochranu zdraví svých zaměstnanců při práci. Na každém pracovišti by proto měly být vyhovující mikroklimatické podmínky, zejména pokud jde o objem vzduchu, větrání, vlhkost, teplotu a zásobování. To platí pro celý kalendářní rok,“ popisuje advokát Adam Valíček z advokátní kanceláře Valíček a Valíčková.

Zmiňuje, že zaměstnanci mají nárok zejména na bezplatný přístup k pitné vodě. Přestože si mnohdy myslí, že mohou očekávat i jiný druh pití, zpravidla je vyžadovat nesmějí. Upozorňuje, že teplé letní počasí svádí ke konzumaci studených alkoholických nápojů, ale „musíme pamatovat na zákaz požívání alkoholických nápojů v pracovní době na pracovišti i mimo něj,“ dodal.

Zaměstnavatel musí kromě zajištění pitného režimu dbát i na to, aby jeho podřízení pracovali v co nejpříznivějších teplotních podmínkách. Musí proto teplotu regulovat na pracovišti tak, aby byla pro vykonávanou práci optimální. Podle Valíčka u kancelářské a administrativní práce vsedě je maximální teplota 27 °C.

Doplňuje, že žádný právní předpis nestanovuje způsob, jak má zaměstnavatel ideální teploty dosáhnout. Nelze proto vyžadovat klimatizaci nebo větrák. Pokud je ale pracoviště klimatizované, měla by být teplota v rozmezí 22 až 24,5 °C. Rozdíl oproti venkovní teplotě by přitom neměl překročit šest stupňů.

„Tyto hodnoty jsou vymezeny nařízením vlády a jejich účelem je zamezit tomu, aby zaměstnanci čelili velkým výkyvům teplot. V opačném případě by totiž hrozilo jejich nachlazení,“ míní.

Kratší pracovní doba je na uvážení nadřízených

Někdy se zaměstnanci mohou setkat s tím, že jim jejich nadřízení zkrátí pracovní dobu, nebo je nechají pracovat z domova. K takové situaci může dojít ve dvou případech – buď se jim nedaří snížit teplotu v kancelářích, nebo z obavy, aby nedostali úpal.

Pracovníci v profesích jako jsou svářeči, soustružníci, zedníci, řidiči MHD či číšníci a servírky na letních zahrádkách mají nárok na ochranné nápoje. „Zaměstnanci se někdy mylně domnívají, že na ně mají automaticky nárok. Pravda je ale taková, že náleží výhradně těm, kteří pracují na pracovištích s nevyhovujícími mikroklimatickými podmínkami,“ vysvětluje advokát.

Jsou tak určeny těm, kteří jsou vystaveni nadměrné zátěži teplem či chladem. Kromě doplnění tekutin je jejich smyslem rovněž přísun minerálních látek, které zaměstnanec v důsledku zvýšené zátěže ztratil. Takoví zaměstnanci navíc mají nárok na bezpečnostní přestávky.

Dostat je mohou sice i lidé v kancelářích, ale jen tehdy, když vnitřní teplota překročí 34 stupňů Celsia.

Ochranné nápoje nesmí obsahovat více než 6,5 hmotnostních procent cukru, může však obsahovat látky zvyšující odolnost organizmu. Množství alkoholu v něm nesmí překročit 1 hmotnostní procento, pro mladistvého zaměstnance však obsahovat alkohol nesmí.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts