Rakušan znovu vede STAN, neměl soupeře. Vyslovil se jasně pro přijetí eura

„Veďme o tom diskusi s našimi koaličními partnery,“ řekl ve své volebním projevu. Zdrženlivá k přijetí eura je nejsilnější vládní strana ODS.

Úkolem STAN je podle Rakušana stavět hráz proti populismu a extrémismu a nabízet praktická řešení pro aktivních, proevropsky orientované lidi ze střední třídy, kteří vědí, že stát se nemá dál zadlužovat.

„Praktičnost řešení a dobrá komunikace, nepopulistická, regionálně přiměřená řešení,“ pojmenoval zásady svého hnutí. „Naše proevropskost je největší ze všech stran,“ prohlásil Rakušan a plédoval pro euro.

„Síkela zajistil, že příští zimu vydržíme“

Hovořil také o potřebě energetické soběstačnosti a nezávislosti na dodávkách z Ruska. „Náš ministr Síkela zajistil to, že příští zimu vydržíme,“ pochválil ministra průmyslu a obchodu za STAM, který ve Sněmovně obhájil koncept zavedení takzvaného úsporného tarifu, jímž stát pomůže domácnostem zmírnit dopady zdražování plynu a elektřiny. Síkela řekl, že domácnosti by mohly v rámci této pomoci dosáhnout až na 16 tisíc korun v rámci příští topné sezóny.

„Udělejme vekým tématem našeho předsednictví, aby Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko vstoupily do schengenského prostoru,“ uvedl ministr vnitra.

Mluvil o potřebě vyrovnávání šancí jednotlivých regionů. „Nemůžeme připustit, aby se některé regiony vylidňovaly. Musíme začít zemi decentralizovat a bavit se o tom, že velké úřady nemají být jen v Praze,“ prohlásil Rakušan.

Mafián nás nazývá mafiány, prohlásil Rakušan

„Mafián nás nazývá mafiány. My nejsme žádni mafiáni,“ řekl starovnový šéf hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan. „Musíme se přestat zabývat sami sebou, nejsme hlava hydry. Máme jednoho zatčeného politika,“ uvedl s tím, že jiní mají i obžalované poltiky.

Narážel tak na bývalého premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je obžalován kvůli čerpání evropské dotace na farmu Čapí hnízdo a 12. září ho čeká soud. V pátek označil ministra vnitra za mafiána, když komentoval Rakušanův návrh, aby všichni kandidáti do vlády museli předložit čisté lustrační osvědčení.

„Já neznám žádného bývalého ani stávajícího ministra, který byl příslušník nebo spolupracovník StB, zato znám plno tradičních politiků, kteří naši zemi rozkradli a rozprodali majetek státu, tudíž občanů, za hubičku, a taky znám politiky organizovaného zločinu STAN, kteří kradli a ještě brali kokain. Rakušan je hlava této mafie, která vznikla proto, aby kradla veřejné peníze,“ komentoval v pátek Babiš návrh ministra vnitra a šéfa STAN.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts