Rusko soustředilo noční útoky na Dnipro, rakety dopadaly i na Sumskou oblast

0
20


Ukrajinští vojáci 128. horské útočné brigády v Dněpropetrovské oblasti na Ukrajině. (15. května 2023)


| foto: Reuters

Rusko se v noci zaměřilo na město Dnipro na jihovýchodě země. Podle BBC útočilo drony i raketami. Jestli byly exploze výsledkem práce protivzdušné obrany, nebo dopadů útočných zbraní na cíle, zatím není jasné.

Šéf vojenské správy v Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak ale uvedl, že se útoku podařilo odolat. „Podrobnosti budou známé v pravý čas,“ poznamenal také na Telegramu.

„Díky obranným silám jsme útok ustáli. Podrobnosti přijdou v pravý čas,“ napsal. O ruských silách hovořil jako o „teroristech“.

Tisková agentura RBC-Ukrajina uvedla, že na místě došlo k přibližně 15 výbuchům během více než 90 minut trvajícího leteckého poplachu.

Jak připomíná agentura Reuters, Rusko v posledních týdnech výrazně zesílilo své útoky raketami a drony na Ukrajinu, zřejmě i v souvislosti s očekávanou ukrajinskou protiofenzivou.

Ruské útoky v noci podle serveru Ukrajinska pravda zaznamenala i Sumská oblast. Ruské síly zde přes noc provedly jedenáct útoků. V Charkovské oblasti byl po sérii ruských útoků nalezen těžce zraněný 61letý civilista, doplňuje server.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno