Šli vykrást dealera, pak jeden z nich vraždil. Dostali 17,5 a 13 let vězení

0
50

Dvaašedesátiletý muž přišel o život v noci na 1. září 2022. Vyučený zámečník Dejm a vyučený malíř Černák se večer předtím tradičně sešli v hospodě ve Stehelčevsi, aby zapili konec léta.

Poté se přesunuli k Dejmovi, kde vykouřili několik jointů a dali si také extázi. Dejm pak přišel s nápadem, aby se zmocnili peněz jeho dodavatele marihuany ze sousední obce Dřetovice.

Dejm obstaral auto i zbraně. Sám si vzal lovecký nůž s téměř dvaceticentimetrovou čepelí. Černáka vyzbrojil plynovým revolverem, který údajně koupil v internetovém bazaru.

Část cesty jeli vozem, poté si navlékli pletené kukly a gumotextilní rukavice a pěšky pokračovali k domu své oběti. V obydlí se navzdory pokročilé hodině svítilo, což ale mladíky od vniknutí do domu neodradilo. Oba tvrdí, že zbraně měli pouze na případné zastrašení dealera. Do obydlí vlezli střešním oknem.

Umíral desítky minut

Zatímco Černák prohledával horní patro domu, Dejm sešel dolů, kde ho nachytal majitel, který se proti němu snažil bránit prutem. Mladík mu zasadil 45 bodných i řezných ran do břicha, hrudníku, krku i rukou. Muž pak umíral několik desítek minut. Mladíci mezitím prohledali zbytek domu, odešli a po cestě hodili do rybníka Dejmovo zakrvácené oblečení.

Mrtvého muže později našel jeho známý, který ho přišel navštívit. Policisté následně požádali o spolupráci i veřejnost a dostali od ní řadu podnětů a informací. Nakonec zadrželi oba mladíky, v jednom případě ve spolupráci se zásahovou jednotkou. V domě našli Dejmovu stopu, mladík se pak pod tíhou důkazů přiznal.

Oběma mladým mužům hrozilo za předem naplánovanou, brutální a zištnou vraždu 15 až 20 let vězení. Černák odmítl podezření, že měl na vraždě spoluvinu – Dejm ho podle něj přesvědčil k tomu, aby šli dům budoucí oběti vykrást.

„To, co jsem udělal, je to nejhorší, co jsem kdy mohl udělat. Nedokážu si představit, jakou bolest musela zažívat rodina a přátelé poškozeného,“ řekl u pátečního středočeského krajského soudu Dejm. „Je mi to hodně líto, ale bohužel nemůžu vrátit čas,“ dodal.

U předchozího čtvrtečního soudu prohlásil, že se choval jako hyena, která chtěla zisk. „To, co jsem udělal, nechápu. Byl jsem jako zrůda, prostě jsem furt a furt… Jako by ze mě veškerá lidskost vyšla ven, v tu chvíli jsem to nebyl já,“ přiznal se k činu Dejm.

Ve vězení si chce najít práci a splácet odškodné oběma dcerám zavražděného muže. Soud přiznal každé z nich nárok na 750 tisíc korun za nemajetkovou újmu, přičemž po půl milionu z každé částky má uhradit Dejm a zbylých dvakrát 250 tisíc korun Černák.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno