Snaha odstrašit protivníka. Polsko rozmísťuje na hranici protitankové zátarasy

0
33


Polsko rozmísťuje na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy. (23. února 2023)


| foto: Twitter ministra obrany Mariusze Błaszczaka

„Začali jsme preventivně rozšiřovat bezpečnostní opatření na hranicích s Ruskem a Běloruskem. Je to součást naší obranné a odstrašující strategie,“ uvedl na Twitteru ministr obrany Mariusz Blaszczak.

„První opevnění jsou již rozmístěna na hranici s Kaliningradskou oblastí,“ dodal v příspěvku, který doplnil o fotografie železných a betonových zábran.

Hranice Polska s Kaliningradskou oblastí je dlouhá asi 200 kilometrů. Varšava chce protitankové zátarasy nainstalovat také podél 418 kilometrů dlouhé hranice s Běloruskem.

Jeho vůdce Alexandr Lukašenko poskytl Moskvě běloruské území pro útok vůči Ukrajině a vytváří s Ruskem společné vojenské jednotky. Aktivně se ale zatím do invaze nezapojilo, připomněla agentura DPA.

Polsko již v loňském roce postavilo na pozemních úsecích své hranice s Běloruskem plot vysoký 5,5 metru, který má migrantům ztížit nelegální vstup do země. Polsko i Evropská unie viní Lukašenka, že záměrně přiváží do Běloruska migranty ze zemí jako Irák či Afghánistán, aby je následně posílal dále do EU.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno