Sorrento pohoršovali polonazí turisté, za nošení plavek ve městě zavádí pokutu


Italské město Sorrento, které leží asi 50 kilometrů jižně od Neapole, je oblíbenou turistickou destinací.


| foto: Profimedia.cz

Starosta Massimo Coppola to ve vyhlášce zdůvodnil tím, že množství turistů, kteří se potulují ulicemi polonazí, poškozuje pověst Sorrenta a způsobuje nepříjemnosti mezi místními obyvateli.

Sorrento leží asi 50 kilometrů jižně od Neapole a je oblíbenou dovolenkovou destinací. Není přitom jediným místem, které zakazuje nošení plavek ve městě. Podobně přísná pravidla zavedla například španělská Barcelona nebo ostrov Mallorca.

V Itálii mohou pokutu dostat také turisté, kteří vyrazí v pantoflích určených k vodě na turistické stezky v oblasti Cinque Terre na Ligurské riviéře. Na skalnatých útesech tyčících se nad mořem se zde nachází pět malebných vesniček, oblast je zapsaná na seznam UNESCO a patří mezi hojně navštěvovanou Italy i zahraničními turisty, včetně trekkingových nadšenců.

Kdo zde však nebude mít správnou obuv, může podle agentury APA očekávat pokutu 50 až 2 500 eur, v přepočtu tedy více než 66 tisíc korun. Důvodem je mnoho zranění způsobených nevhodnou obuví, přičemž zraněné turisty pak musí často z parku transportovat vrtulník.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts