Sotva vyšel z vězení, ukradl naditou kabelku. Žena málem přišla o 170 tisíc

„Žena si na parkovišti brala nákupní tašku ze zadního sedadla auta a na okamžik nechala bez dozoru nákupní vozík s kabelkou a penězi,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Toho využil sedmapadesátiletý recidivista, který se teprve rozkoukával na svobodě. „Z posledního výkonu trestu jej propustili před pětadvaceti dny,“ podotkla mluvčí.

Nenechavec popadl kabelku s naditou peněženkou a dal se na útěk. Daleko se ale nedostal. Žena okamžitě spustila povyk, což zaslechl policista v civilu, který byl ve svém volnu na nákupech a právě se chystal odjet z parkoviště. Místo toho se ale rozběhl za zlodějem.

Ten kabelku po chvíli odhodil a pokračoval v útěku až do okamžiku, než ho policista dostihl. „Mezitím už svědci krádeže přivolali další policisty, kteří kabelku s celým obnosem našli. Zloděje zadrželi a převezli do cely,“ doplnila Kozumplíková.

Muž, který má v rejstříku 37 trestů, se ještě pokusil z maléru vylhat s tím, že sám pronásledoval zloděje, nakonec se však ke krádeži přiznal.

Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Soud obviněného poslal do vazby.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts