STALO SE DNES: Policie vyšetřuje smrt v Krkonoších jako vraždu. Zemřel Ken Block

0
62


Pohřešovanou ženu a chlapce viděli v odpoledních hodinách dne 28. 12. v okolí přestupní stanice lanovky na Růžové hoře.


| foto: Policie ČR

Smrt matky a tříletého syna v Krkonoších u Růžové hory policie vyšetřuje jako vraždu a následnou sebevraždu. Násilné trestné činy dnes potvrdil soudní znalec. Podle něj oba zemřeli ve středu 28. prosince. Některá média uvedla, že dítě bylo uškrcené, žena oběšená.

Německo chce zakročit proti výtržníkům, kteří jsou zodpovědní za nepokoje při oslavách nového roku v Berlíně. Ty se zvrhly v potyčky s policií, během kterých bylo zatčeno 103 lidí, z toho 98 mužů. Německý ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul uvedl, že pachateli byli převážně „mladí muži s imigračním pozadím“.

Svět fanoušků rychlých automobilů se zastavil. Při nešťastné nehodě na sněžném skútru zahynul Ken Block (55), muž, který obrátil vnímání závodních vozů vzhůru nohama. Namísto stopek vzal do ruky kameru a svými videi získal srdce milionů lidí po celém světě. Stal se popkulturní ikonou a našel stovky následníků.

Před šesti měsíci papež František smetl ze stolu spekulace, že se chystá odstoupit kvůli zdravotním problémům. I kdyby si s touto myšlenkou přece jen pohrával, narážel na jednu zásadní překážku: v papežském důchodu byl už jeho předchůdce. V sobotu zemřelý Benedikt XVI. se v roce 2013 stal prvním papežem po 600 letech, který rezignoval, namísto aby stál v čele katolické církve až do své smrti.

Ukrajinská armáda před několika dny zasáhla soustředění sil nepřítele u vsi Čulakivka v Chersonské oblasti na jihu země, téměř 500 ruských vojáků bylo zraněno či zabito, oznámil v úterý ukrajinský generální štáb. Ruské síly tvrdí, že u Sevastopolu na okupovaném Krymském poloostrově sestřelily alespoň jeden bezpilotní letoun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno