STALO SE DNES: Poslanci se přeli ve Sněmovně. Johnson oznámil rezignaci


Poslanci jednají na mimořádné schůzi nazvané Organizovaný zločin hnutí STAN. Na snímku hovoří Vít Rakušan (STAN). (7. července 2022)


| foto: 
Petr Topič,
MAFRA

Poslanci se ve čtvrtek sešli ve Sněmovně kvůli snaze opozice o mimořádnou schůzi nazvanou Organizovaný zločin hnutí STAN. Bývalý premiér Andrej Babiš při té příležitosti nazval hnutí STAN mafií. Rakušan potvrdil, že z ministerstva vnitra odstupovat nebude a připomněl Babišovy kauzy.

Britský premiér Boris Johnson oznámil svou rezignaci, které předcházela vlna rezignací v jeho vládě. Premiérem Johnson zůstane, dokud nebude vybrán nový lídr Konzervativní strany. Ve svém projevu slíbil Ukrajině, že Británie za ní bude nadále stát.

Poslanci schválili na mimořádné schůzi změnu zákona o evidenci skutečných majitelů. Novela ruší rozlišení skutečného majitele jako koncového příjemce nebo jako osoby s koncovým vlivem. Do Česka díky tomu může přijít celkem 179 miliard korun.

Turecko povolilo odplutí ruské lodi, kterou minulý zadrželo na základě žádosti Ukrajiny. Loď totiž převáží ukradené ukrajinské obilí. Ukrajina si v reakci na propuštění lodi předvolala tureckého velvyslance a žádá o vysvětlení.

Lobbista Roman Janoušek požádal o podmínečné propuštění z vězení. Janoušek byl odsouzený na čtyři a půl roku po tom, co autem v podnapilém stavu srazil ženu a z místa ujel. O případném propuštění má podle České televize rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 6. Lobbistovi uplyne tento měsíc polovina vyměřeného trestu.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts