Střelba v nákupním centru v Indianě má čtyři oběti. Útočník je jednou z nich

Policie byla přivolána krátce před 18:00 místního času do obchodního centra Greenwood Park Mall, kde údajně padly výstřely v prostoru pro stravování, uvedl na tiskovém brífinku zástupce policie Chris Bailey. V oblasti podle něj nepřetrvává nebezpečí. Střelba se patrně omezila na food court obchodního střediska, kde muž s puškou spustil střelbu, načež ho zastřelil ozbrojený civilista.

Střelec vešel do nákupního centra s puškou a několika zásobníky s náboji a začal střílet ve stravovacím prostoru, uvedl šéf policie v Greenwoodu Jim Ison.„Jsme znechuceni tím, že se událo další neštěstí tohoto druhu v naší zemi,“ řekl Bailey.

Střelce zabil 22letý muž ze sousedního okresu Bartholomew. Měl u sebe legálně drženou střelnou zbraň, řekl Ison. „Skutečným hrdinou dne je občan, který měl u sebe ve stravovacím prostoru legálně drženou střelnou zbraň a dokázal střelce zastavit téměř hned, jakmile spustil,“ zdůraznil Ison. Policie zabavila podezřelý batoh, který byl v koupelně nedaleko gastronomického prostoru.

Čtyři z lidí zasažených střelbou byly ženy, není ale jasné, jakého pohlaví byli oběti, které zraněním podlehly. Mezi dvěma zraněnými, jejichž stav je stabilizovaný, je i 12letá dívka.

Nedělní střelba byla jen poslední z řady podobných událostí z posledních měsíců. Na Den nezávislosti střílel v americkém městě Highland Park nedaleko Chicaga do průvodu mladý muž. Zahynulo sedm lidí a dalších zhruba 30 utrpělo zranění.

Na konci května 18letý mladík Salvador Ramos na škole v texaském Uvalde zastřelil 19 dětí a dvě učitelky.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts