Střelkyně v křesťanské škole v USA zabila šest lidí, zemřela nakonec i ona

0
94

„V tuto chvíli nevíme, kdo to je,“ řekl policejní mluvčí Don Aaron o pachatelce. Ta se prý zdála být náctiletá, policie ale záhy upřesnila, že se jednalo o 28letou ženu z Nashvillu. Podle listu The New York Times nebylo ihned jasné, zda měla žena na danou školu nějakou vazbu.

Útočnice podle policie vešla do soukromé školy Covenant School bočním vchodem se dvěma „puškami útočného stylu“ a pistolí. Policie informaci o „aktivním střelci“ dostala krátce po desáté hodině ráno místního času (17:00 SELČ). Dva policisté krátce na to na místě zahájili palbu a žena byla mrtvá 14 minut po nahlášení útoku, řekl Aaron.

Na Covenant School podle její webové stránky dochází asi 200 dětí od předškolního věku po šestý ročník. Tři děti byly prohlášeny za mrtvé, když je dovezli se zraněními způsobenými střelnou zbraní do nemocnice Monroe Carell Jr. Children’s Hospital, uvedl dříve mluvčí John Howser. Policie pak oznámila také smrt tří pracovníků školy.

Pondělní incident je podle databáze listu The Washington Post (WP) druhou letošní střelbou na americké škole, při níž někdo přišel o život. Případů, při kterých střelci ohrožovali děti na školách, eviduje od začátku roku více než deset. Za uplynulý rok jich údajně bylo 46, což je podle deníku nejvyšší součet od roku 1999. WP do seznamu zahrnuje i incidenty, při kterých byly školy zasaženy, aniž by na ně střelci cílili.

„Kolik dětí ještě musí být zavražděno, aby se republikáni v Kongresu odhodlali k činu?“ reagovala na zprávy z Nashvillu mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová, která obnovila výzvu prezidenta Joea Bidena k prosazení restrikcí kolem držení zbraní. Konkrétně zmínila zákaz útočných zbraní, jaký v USA platil v letech 1994 až 2004, a dále zpřísnění kontrol při prodeji zbraní.

Dostupné informace ukazují, že v USA připadá na každého obyvatele více než jedna pistole či puška, přičemž počet střelných zbraní v americké společnosti dál roste. Narůstá také počet případů „masových střeleb“, za které jsou považovány incidenty, při nichž počet mrtvých nebo zraněných přesahuje tři. Organizace Gun Violence Archive jich za loňský rok zaznamenala 647 a letošní součet se před dneškem blížil ke 130.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno