Toto jsou nejlepší hotely v Česku podle jejich návštěvníků. Rozhodují detaily

0
55

1 Hotel Nerudova 211

Hotel Nerudova 211 | foto: Romana Bennet

Seznam českých hotelů s nejlepším hodnocením podle Booking.com poskytla redakci organizace CzechTourism. Mezi těmi nejlépe hodnocenými s alespoň 50 recenzemi se vyskytují tří, čtyř i pětihvězdičková ubytovací zařízení. Šest z nich se nachází v hlavním městě. První příčku obsadil Hotel Nerudova 211, který leží nedaleko Pražského hradu. Budova je známá jako Valkounský dům, zvaný podle někdejšího majitele ze 17. století.

Do roku 2020 byl v domě provozován hostel, který ukončil svůj činnost během pandemie. Na jaře 2022 si ubytovací zařízení převzal do rukou mladý manželský pár Jan Holinka a Sarah Salehová. „Provozování hostelu zanechalo na budově šrámy, které bylo třeba odstranit a navrátit této budově historickou hodnotou důstojnost,“ popisuje majitelka Salehová.

„Dům jsme kompletně vystěhovali a vyčistili, pak jsme mohli začít se stavebními úpravami, jako například opravy stěn, broušení podlah, elektroinstalace, osvětlení a podobně,“ dodává.

Nejtěžší, ale zároveň nejdůležitější částí, bylo podle ní zařizování pokojů. „Chtěli jsme, aby byl každý pokoj výjimečný. Vybírali jsme kusy nábytků z několika antiků a osobně jsme je renovovali. Sbírala jsem měsíce jedinečné kousky a dekorace. V pokojích můžete najít třeba vintage čajové sety Rosenthal, starožitné mosazné zrcadla a rodinné poklady z půd našich prarodičů,“ uvádí. Hotel po rekonstrukci otevřeli v srpnu 2022, obsazenost se od té doby drží mezi 80 až 90 procenty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno