Ukrajinci vydali karty s ruskými zločinci a ukázali americké houfnice


Ukrajinci vydali karty s ruskými zločinci (14. května 2022).


| foto: Facebook: CinC AF of Ukraine

„Dnes před dvaceti lety, v roce 2002, vydalo Centrální velení americké armády seznam válečných zločinců hledaných v balíčku karet, díky kterému si americká armáda zapamatovala své cíle,“ napsal vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny na Facebooku.

V roce 2022 dobrovolníci mezinárodní zpravodajské agentury Inform Napal v této tradici pokračovali. „Za podpory vojenského velení Ukrajiny tak vypustili sady karet mezi ukrajinské vojáky,“ dodal.

Karty s portréty ruských válečných zločinců mají sloužit k tomu, aby si vojáci zapamatovali obličeje těch, které hledají.

„Takže spojením úsilí armády a dobrovolníků, snahou všech lidí světa, bude rasismus nevyhnutelně poražen, jak na bojišti, tak v informační aréně. Společně pro vítězství!“ napsal vrchní velitel.

Ukrajinská armáda ukázala také své nové houfnice, které získala od Spojených států amerických. „Zvláštní gratulace a poděkování od našich střelců americkému lidu za houfnici M777. Moji kluci znají cenu dělostřelectva,“ napsal státní úředník na Facebooku.

Sdělil také, že se jedná o vysoce přesnou a velmi účinnou zbraň.
„Společně k vítězství!“ dodal.

Americký prezident Biden už v dubnu avizoval, že USA poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc v hodnotě 800 milionů dolarů. Součástí budou dělostřelecké systémy s municí, obrněné transportéry, či helikoptéry.

Americká média už předtím informovala, že v novém balíku techniky by mohly být také bezpilotní letouny, houfnice nebo vojenská terénní vozidla známá jako Humvee.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts