V Karlsruhe drží neznámí útočníci v lékárně rukojmí. Policie uzavřela okolí

0
36


Němečtí policisté zasahují v Karlsruhe na západě země, kde pachatel či pachatelé drží rukojmí v jedné z tamních lékáren. (10. března 2023)


| foto: ČTK

Policie prozatím nesdělila ani to, kdo rukojmí v tamní lékárně zadržuje. Rukojmí se nacházejí v lékárně v ulici Ettlinger Strasse poblíž centra města. Na místě jsou hasiči i policie, která okolí uzavřela. Policejní mluvčí uvedl, že podle dosavadních poznatků není nikdo z rukojmích zraněný.

List Stuttgarter Zeitung na svém webu napsal, že rukojmí jsou dvě a že pachatel za jejich propuštění požaduje sumu v jednotkách milionů eur. Policie ale tyto informace nepotvrdila.

Obyvatelům města ale podle policie žádné nebezpečí nehrozí. Postižená oblast je podle německého listu Bild uzavřena a obehnána policejní páskou.

„Policie požádala všechny okolní obchody, aby zavřely. Celá ulice je uzavřená,“ oznámil tisku podnikatel, který v ulici bydlí.

Braní rukojmí začalo pozdě odpoledne kolem 16:30, uvedla německá RND. „V současné době nelze poskytnout žádné informace o počtu rukojmích nebo pachatelů,“ dodal mluvčí německé tiskové agentury. „V současné době dáváme dohromady více pohotovostních služeb,“ doplnil.

Třistatisícové město Karlsruhe leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko poblíž německo-francouzských hranic. Sídlí v něm německý ústavní soud.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno