VIDEO: Francouzský reportér se dostal pod ruskou palbu během živého vstupu

0
119

Televizní tým neprodleně zalehl, aby se ochránil před případnými dalšími střelami a střepinami. Ve studiu TF 1 se rozhostilo ticho a kamera prostřihávala pohled na jednotlivé hosty, kteří jen zděšeně sledovali potemnělou obrazovku.

Pak se podařilo studiu s novináři na Ukrajině znovu spojit. Nikdo nebyl zraněn, ujistil reportér při dalším vstupu.

Incident se stal v pondělí večer. Podle informačního kanálu Nexta raketa dopadla „jen několik desítek metrů“ od novinářů, podle listu Ukrajinska pravda tato vzdálenost činila „méně než kilometr“.

Reportéři MF Dnes: Tohle Orkům nikdy nezapomeneme, říkají na Ukrajině

Týž den byl poblíž fronty lehce zraněn reportér německého listu Bild Björn Stritzel, zatímco na Silvestra byl při náletu dronů v Kyjevě zraněn novinář z Japonska, připomněla Ukrajinska pravda.

Ruské ostřelování Kramatorska pokračovalo i po půlnoci.

Podle zpravodajského portálu Meduza šlo nejspíše o stejnou palbu, která zasáhla zimní stadion hokejového klubu Donbass a způsobila zranění dvěma lidem v Družkivce, která leží jižně od Kramatorsku. Podle Moskvy mířil úder v Družkivce na vojenskou techniku a zasáhl mimo jiné čtyři raketomety československé výroby RM-70 Vampire.

„Lední stadion, to není jen budova, po roku 2014 je to pro náš klub druhý domov. Jsou to stovky dětských soutěží, desítky mezinárodních turnajů… největší hokejová a krasobruslařská škola na Ukrajině,“ uvedl na facebooku generální ředitel klubu Fjodor Iljenko (Fedir Illjenko). Hokejový klub dodal, že kvůli ruským útokům přišel už o třetí budovu – první z nich bylo sportovní centrum Družba v Doněcku a druhou Mariupol Ice Center.

Ruský útok v Družkivce způsobil zranění dvěma lidem, informoval zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko. Proruské kanály na informační platformě Telegram tvrdí, že stadion sloužil ukrajinským silám jako sklad munice. Podle ukrajinské mutace stanice Rádio Svoboda byl na stadionu humanitární sklad.

Úder na Družkivku potvrdilo ruské ministerstvo obrany. Mluvčí Igor Konašenkov podle agentury TASS sdělil, že při něm byly zničeny dva americké raketomety HIMARS a čtyři raketomety RM-70 Vampire, které jsou kombinací československého automobilu Tatra a sovětského raketometu Grad. Informace válčících stran o vzájemných ztrátách nelze v podmínkách pokračujících bojů ověřit z nezávislých zdrojů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno