VIDEO: Muž házel na auto strážníků dlažební kostky, ti ho zajistili

0
44

„Pro dobrotu na žebrotu by mohl být podtext tohoto případu. Poté, co hlídka muže polehávajícího mezi zaparkovanými auty pouze zkontrolovala, vzal dlažební kostky a hodil je na služební vozidlo,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová.

Událost se stala ve středu kolem třinácté hodinym, strážníci o ní informovali v neděli. Na Václavském náměstí na ležícího muže na obrubníku za zaparkovanými auty upozornil kolemjdoucí projíždějící hlídku strážníků.

Strážci zákona muže oslovili, aby zjistili, zda je v pořádku. On uvedl, že je jen unavený a nic mu není. Zvedl se a začal si brát své věci. Strážníci proto nasedli do auta a začali odjíždět.

„V té chvíli začal muž chrlit jednu vulgaritu za druhou, vzal do ruky dlažební kostku a hodil ji na kapotu auta. Řidič okamžitě zastavil a vzápětí dopadla další dlažební kostka na dveře spolujezdce,“ popsala incident Seifertová.

Strážníci muže okamžitě za donucovacích prostředků, včetně pout, zadrželi. Muž způsobil škodu na autě za více než 10 tisíc korun. Přestože na zveřejněném videu mluví strážník o opilém muži, dle jejich mluvčí nebyl ani pod vlivem alkoholu a ani drog.

„Případem se zabývá státní policie,“ dodala Seifertová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno