Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku


Popletené tituly a jména, špatný věk, překlepy, nejednotná grafika. Předvolební leták mladoboleslavské ODS je plný chyb. Některé z nich jsme vyznačili červeně.


| foto: Svačina Pavel, MAFRA

Lidé se pozastavují nad tím, jak může strana, jejíž lídr Raduan Nwelati je dlouhé roky primátorem Mladé Boleslavi a senátorem, vypustit takovou prezentaci. „Jestli mají plný leták chyb, jak potom vypadají vyhlášky, kterými se musíme všichni řídit,“ divil se u vývěsky poblíž mladoboleslavského domu kultury jeden z kolemjdoucích.

Chvílemi to vypadá, jako by strana neznala vlastní kandidáty. Například městský radní a jednatel úklidové firmy Compag Miroslav Neuman má na čtvrtém místě kandidátky špatně napsané příjmení. Místo Neuman se voliči dočtou, že se jmenuje Neman.

Náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková stejně jako další kandidáti Zdeňka Kuhnová, Přemysl Siřínek a Tomáš Zajíček mají špatně uvedené univerzitní tituly. Buď je chybně zkratka, nebo rovnou mají jiný titul.

Třeba Tomáš Zajíček není inženýr, ale doktor práv, tedy JUDr. Autor plakátu mu navíc přidal deset let. Neshodují se ani údaje vypsané v levém sloupci s údaji u fotografií kandidátů. U posledního na kandidátce, řidiče Václava Boteho, má zase být zkratka ml., která znamená mladší, místo toho má uvedenou zkratku mld. (miliardy). V pořádku nejsou ani odrážky u jmen.

Chyby podle Nwelatiho vznikly při kopírování jmen a titulů. Že si toho veřejnost všimla, si pochvaluje. Jinak by si prý tolik lidí celou kandidátku podrobně nečetlo.

„Stačí v jednom ze dvou plakátů udělat jeden správně a druhý s chybami způsobenými kopírováním a už máte zajištěnou reklamu, o které by se nám ani nesnilo. Rozhodně jsem to ale neudělal schválně,“ říká Nwelati. „Těm, kterým jsem osobně zkomolil jméno nebo upravil titul, se z celého srdce omlouvám,“ dodal Nwelati s tím, že brzy bude zajištěn přelep.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts