Vražda motorovou pilou. Muž v Berlíně zranil policistu a zabil jeho partnerku

0
37

K útoku došlo v rozlehlé berlínské čtvrti Lichtenberg Paul-Zobel-Strasse v pátek ve 2:20 místního času. Žena, kterou server bz-berlin.de představil jako Dianu G., zavolala na policii se slovy, že ji napadl soused.

Když policisté přijeli na místo, byla už 52letá žena mrtvá. „Všude byla krev. Na schodišti, až do čtvrtého patra a v bytě,“ uvedl podle serveru forenzní technik. Policie pak na místě našla motorovou pilu. Kromě toho byly na místě činu nalezeny také skleněné lahve se zápalnou kapalinou, které hořely, informoval policejní mluvčí.

Podle informací zmíněného serveru utrpěl vážná zranění také stejně starý partner ženy, který pracuje jako federální policista a právě se vracel domů ze směny. Když viděl, co se stalo, chtěl svou přítelkyni bránit a na útočníka se vrhl. Při potyčce mu útočník pořezal obličej a uřízl mu prst. Policista nyní bojuje o život v jedné z berlínských nemocnic.

Během operace se u muže střídalo osm chirurgů, podle mluvčí nemocnice Angely Kijewské používali lékaři k záchraně mužova obličeje části kostí z uříznutého prstu, který našli na místě činu.

Zranění si při útoku způsobil také sám pachatel, motorovou pilou si pořezal nohu. Policie ho proto doprovodila do nemocnice, odkud ho v pátek odpoledne odvedla k výslechu.

Podle výsledků dechové zkoušky nebyl pachatel pod vlivem alkoholu, na výsledky testů na přítomnost drog zatím úřady čekají. Policie také čeká na vyhotovení posudku, zda muž trpí psychickou poruchou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno